بیشترین دلار وارداتی به کدام کالا رسید؟

به گزارش نوای پرنده پارسی، بالاترین مقدار واردات به لحاظ حجمی و ارزشی در سال گذشته از امارات متحده عربی وارد کشور و با توجه به داده های گمرک این کشور توانست صدرنشین کشور های صادرکننده کالا را به خود اختصاص دهد.

بیشترین دلار وارداتی به کدام کالا رسید؟

به گزارش کوایران، براساس آمار اعلام شده ارزش کل واردات از امارات، سال گذشته برابر با 16 میلیارد و 497میلیون دلار بوده و با توجه به این اندازه سهم واردات کالا از این کشور به 30.73 درصد رسید. به گفته فعالان این بخش امارات یکی از پایگاه های صادراتی محسوب می گردد و شاهراه تجاری به بسیاری از کشور ها است، با توجه به موارد ذکر شده در این میان ایران هم در مدت زمان مورد آنالیز بیشترین کالای وارداتی خود را از این کشور وارد نموده است.

داده های اعلام شده این سوال مطرح می گردد که چه اقلامی در سال 1401 به وسیله امارات متحده عربی وارد کشور شده است؟ با توجه به آمار گمرک می توان گفت به لحاظ ارزشی بیشترین واردات از امارات به اقلام ذرت دامی، سایر تلفن های هوشمند غیر مذکور، دانه سویا تراریخته، گوشی تلفن همراه، شکر تصفیه نشده، کنجاله (Oilcake) و سایر آخال های جامد، جو به استثنای بذر، سایر پارچه های تاروپودباف ازنخ رشته های سنتتیک، فرومنگنز دارای و گندم معمولی اختصاص داشته است.

داده های اعلام شده نشان دهنده آن است که ارزش صادرات ذرت دامی از امارات به ایران در سال گذشته حدود 4 میلیارد و 800 میلیون تن به ارزش بیش از یک میلیارد و 900 میلیون دلار بوده است. در این مدت ارزش سایر تلفن های هوشمند غیر مذکور نیز به یک میلیارد و 680 میلیون دلار به وزن 2 میلیون و 880 تن رسید.

آمار اعلام شده بعلاوه نشان می دهد در این مدت یک میلیارد و 190 میلیون تن دانه سویا تراریخته به ارزش 951 میلیون و 720 هزار دلار وارد کشور شده است. اما براساس آمار در این مدت سال گذشته در مجموع یک میلیون و 310 هزار تن گوشی تلفن همراه به ارزش 847 میلیون و 470 هزار دلار از امارات وارد کشور شده است.

حجم شکر تصفیه نشده وارد شده نیز در این مدت برابر با 872 میلیون و 520 هزار تن به ارزش 475 میلیون و 870 هزار دلار بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 فروردین 1402 بروزرسانی: 11 فروردین 1402 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7785

به "بیشترین دلار وارداتی به کدام کالا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین دلار وارداتی به کدام کالا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید