برگزاری استارت آپ گردشگری در آذربایجان غربی

به گزارش نوای پرنده پارسی، رویداد استارت‌آپ گردشگری در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی سه‌شنبه 26 تیر برگزار شد.

برگزاری استارت آپ گردشگری در آذربایجان غربی

به‌گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، رویداد استارت آپ گردشگری با حضور استادان، متخصصان، فعالان و علاقه مندان به صنعت گردشگری در محل سالن آمفی تئاتر اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی برگزار شد.

در ابتدای این برنامه حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: یکی از مصادیق توسعه یافتگی بویژه دربخش گردشگری ؛ همکاری دستگاه های متولی این صنعت در اجرای چنین رویدادهایی است.

او تصریح کرد: این رویداد با رویدادهای دیگر متفاوت بوده و ساختاری جدا از دیگر رویدادها به لحاظ اجرا دارد.

او با اشاره به ایده پردازی در صنعت گردشگری تصریح کرد: ما برای توسعه یافتگی نیاز به ایده های جدید داریم و صنعت گردشگری را باید یکی از پایه های اصلی توسعه یافتگی بدانیم و اگر ایده های نو و جدید را به این صنعت تزریق کنیم مطمئناً شاهد رشد و توسعه آن خواهیم بود.

رئیس پارک علم و فناوری استان افزود: آذربایجان غربی در حوزه گردشگری حرفهای زیادی برای گفتن داشته و این استان مملو از ظرفیتها و پتانسیل های گردشگری چه در زمینه طبیعت و چه در زمینه تاریخ است.

او یادآوری کرد: امروز جوامع صنعتی رویکرد خود را بسمت اقتصاد مبتنی براطلاعات و دانش سوق داده اند.

حیدری اضافه کرد: هرچند منابع طبیعی و وجود آن بسیار ارزشمند است اما در فرآیند رشد و توسعه یافتگی نقشی نداشته و شاهدی براین ادعا وجود ندارد اما صنعت گردشگری در این امر نقش مهمی دارد.

رئیس پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی پس از ارائه توضیحات کامل در خصوص جوامع توسعه یافته، نقش گردشگری را در توسعه جوامع بسیار مهم ارزیابی کرده و تعامل و همکاری دستگاه های مرتبط و متولی را در رشد این صنعت دخیل عنوان کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه با قدردانی از تعاملات پارک علم و فناوری استان در اجرای این رویداد گفت: امروزه گردشگری عاملی برای ایجاد ارتباطات بیشتر معرفی شده و تعاملات ناشی از رشد صنعت گردشگری در رشد فرهنگ جوامع نقش ایفا می کند.

حسین امامی تصریح کرد: ما برای اجرای چنین برنامه هایی که منجر به معرفی توانمندی‌ها و ظرفیتهای بالقوه گردشگری استان آذربایجان غربی آمادگی داشته و از تمامی توان حقیقی و حقوقی خود برای توسعه صنعت گردشگری استان استفاده خواهیم کرد.

او یادآور شد: گردشگری دارای جهات مختلفی همچون گردشگری تاریخی ، گردشگری مذهبی ، گردشگری سلامت ، گردشگری ورزشی و ... می باشد که به لطف خدا استان آذربایجان غربی در همه جهات حرفهای بسیار زیادی برای گفتن در خصوص صنعت گردشگری دارد.

م در اولین روز از رویداد استارت آپ گردشگری با شرکت کنندگان با حضور در یکی از روستاهای گردشگری استان بنام مافی کندی که در نزدیکی شهرستان سلماس قرار گرفته با فضای کسب و کار و گردشگری آشنا خواهند شد .

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: chtn.ir
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 61

به "برگزاری استارت آپ گردشگری در آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری استارت آپ گردشگری در آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید