انتقال بانکی و مبلغ دریافت وجه افزایش یافت

به گزارش نوای پرنده پارسی، بانک مرکزی در راستای مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اقدامات لازم برای تسهیل استفاده هم میهنان از درگاه های غیر حضوری و کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب و دستگاه های خودپرداز را به صورت موقت پیش بینی و به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

انتقال بانکی و مبلغ دریافت وجه افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران، بر این اساس بخشنامه بانک مرکزی برای بانکها به شرح زیر است:

1- سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) از طریق درگاه های اینترنتی و خودپردازها از مبلغ 30 میلیون ریال در هر شبانه روز از مبداء هر کارت به 50 میلیون ریال افزایش یافت. لازم به ذکر است میزان کارمزد انتقال وجه بیش از 30 میلیون ریال برابر با همان کارمزد انتقال وجه 30 میلیون ریالی است.

2- سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت سازها از 10 میلیون ریال به 30 میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است. با توجه به خطرات ناشی از سوء استفاده های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست.

3- امکان تمدید تاریخ انقضای کارت های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری به مدت سه ماه از تاریخ انقضاء بلامانع است. ضروری است اقدامات لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع رسانی به مشتریان صورت می گیرد.

4- طبق روال سال های گذشته و به منظور کاهش مراجعه مردم به شعب و دستگاه های خودپرداز افزایش سقف برداشت نقدی درون بانکی از 2 میلیون ریال به 5 میلیون ریال بلامانع است. لازم به ذکر است این اقدام در راستای کاهش مراجعه مشتریان به شعبه صورت می گیرد و علی رغم ایجاد امکان فوق ضروری اس اطلاع رسانی مناسب در راستای کاهش استفاده از اسکناس به مشتریان صورت پذیرد.

5. تعداد تلاش های متوالی ناموفق رمز دوم درهر شبانه روز به پنج بار افزایش یابد.

رعایت مفاد این بخشنامه تا اطلاع ثانوی لازم الاجرا بوده و بازگشت به شرایط عادی با ابلاغ این بانک صورت خواهد پذیرفت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3870

به "انتقال بانکی و مبلغ دریافت وجه افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال بانکی و مبلغ دریافت وجه افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید