انتقاد اتحادیه جهانی علمای مسلمان از سخنان اسلام ستیزانه مکرون

به گزارش نوای پرنده پارسی، اتحادیه جهانی علمای مسلمان در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه ضمن انتقاد از معیارهای دوگانه غرب گفت اینگونه سخنان به منزله حمله بدون توجیه به دین اسلام است.

انتقاد اتحادیه جهانی علمای مسلمان از سخنان اسلام ستیزانه مکرون

به نقل از تلویزیون الجزیره، اتحادیه جهانی علمای مسلمان اظهارات اخیر امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، علیه اسلام را حمله بدون توجیه علیه این دین خواند و از معیار های دوگانه و اسلام هراسی در غرب انتقاد کرد.

اتحادیه جهانی علمای مسلمان با انتقاد از اظهارات امانوئل مکرون، خاطرنشان کرد این اظهارات به منزله حمله بدون توجیه به دین اسلام است.

این اتحادیه با انتشار بیانیه ای، خاطرنشان کرد: اجازه دادن برای تعرض به مقدسات اسلام به نام آزادی همان چیزی است که منجر به ایجاد تروریسم، نژادپرستی و مانع از همزیستی مسالمت آمیز مبتنی بر احترام به همه ادیان می گردد.

اتحادیه جهانی علمای مسلمان در ادامه بیانیه خود اضافه کرد: با تنفرپراکنی، به حاشیه راندن، اعمال محدودیت بر آزادی و حقوق دیگران، همزیستی محقق نخواهد شد؛ بلکه همزیستی به وسیله عدالت، آزادی مسئولانه و برابری برای همگان بدون هیچ نوع تبعیض، محقق می گردد.

اتحادیه جهانی علمای مسلمان با انتقاد از معیار های دوگانه و اسلام هراسی غرب اضافه کرد بحران، در اسلام نیست؛ بلکه آگاهی نداشتن از اصول و مبانی اسلام و کینه توزی نسبت به اسلام و امت مسلمان، به منزله بحران است.

رئیس جمهور فرانسه روز آدینه در مراسمی مدعی شد اسلام گرایی یک ایدئولوژی مرگبار و دینی است که امروز در همه جای جهان دچار بحران است. ، باشگاه نوای پرنده پارسی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5283

به "انتقاد اتحادیه جهانی علمای مسلمان از سخنان اسلام ستیزانه مکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد اتحادیه جهانی علمای مسلمان از سخنان اسلام ستیزانه مکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید