انتخابات آمریکا؛ پیروزی نخستین نماینده ترنس ، ورود جوان 25 ساله

به گزارش نوای پرنده پارسی، خانم مک براید مدتی به عنوان کارآموز در دولت باراک اوباما کار نموده و در حال حاضر کرسی منطقه یک دلاور را در دست دارد که جمعیت آن اکثرا دموکرات هستند.

انتخابات آمریکا؛ پیروزی نخستین نماینده ترنس ، ورود جوان 25 ساله

برای نخستین بار در تاریخ آمریکا یک سناتور ترنس (تراجنسی) به مجلس سنای ایالتی دلاور راه یافته است.

به گزارش بی بی سی، سارا مک براید که به عنوان سناتور ایالت دلاور انتخاب شده، بلندپایه ترین مقام منتخب ترنس جندر در تاریخ آمریکا تا امروز است.

خانم مک براید مدتی به عنوان کارآموز در دولت باراک اوباما کار نموده و در حال حاضر کرسی منطقه یک دلاور را در دست دارد که جمعیت آن اکثرا دموکرات هستند.

او که 30 سال دارد در زمینه دفاع از حقوق دگرباشان جنسی (ال جی بی تی کیوها) فعال است و پیش تر سرپرست مطبوعاتی گروه کمپین حقوق بشر بوده که عظیم ترین نهاد حمایت از حقوق این گروه در آمریکا است.

او پیروز شد روز سه شنبه، سوم نوامبر، استیو واشنگتن، نامزد جمهوری خواه فعلی منطقه خود را شکست دهد تا جانشین هریس مک داول، نماینده دموکرات گردد که از کرسی خود در کنگره کنار کشیده است.

خانم مک براید بعد از انتشار خبر پیروزی خود گفت: امیدوارم پیروزی امشب من به یک کودک تراجنسی نشان دهد که دموکراسی در کشورمان به قدری عظیم است که به او هم فضا می دهد.

پیش از سارا مک براید هم تایلور اسمال در انتخابات مجلس ایالتی ورمونت و همچنین استفانی بایرز در انتخابات ایالتی کانزاس برنده شده بودند و نخستین ترنس های تاریخ ساز در عرصه سیاسی ایالت های خود شده بودند اما خانم مک براید نخستین ترنس جندری خواهد بود که به کنگره فدرال آمریکا در واشنگتن راه پیدا می نماید.

در اوکلاهاما هم مائوری ترنر به عنوان نخستین نماینده مجلس قانون گذاری ایالتی برنده شد که خود را فراجنس می داند؛ به این معنا که برای خود جنسیتی قائل نیست.

در نیویورک هم مونیار جونز و ریچی تورس توانسته اند نخستین دگرباشان سیاه پوستی باشند که به کنگره راه پیدا می نمایند.

جوان ترین عضو کنگره

در کارولینای شمالی، مدیسون کاتورن، جوان ترین نماینده راه یافته به کنگره آمریکا شد. او که یک جمهوری خواه است متولد دهه 90 میلادی است و تنها 25 سال دارد.

او که با اتهام آزارجنسی در خلال کارزار انتخاباتی خود روبروست، همین ماه اوت گذشته 25 ساله شد تا به شرط سنی عضویت در کنگره برسد.

مدیسون کاوتورن بعد از پیروزی در انتخابات خطاب به لیبرال ها که معمولا مخالف نظرات محافظه کاران است گفت حالا از خشم بگریید

در ایالت جورجیا، مارجوری تیلور گرین که رسانه های آمریکا او را مدافع و حامی گروه کیو-انان معرفی می نمایند به کنگره راه یافته است.

کیوانان جنبشی حاشیه ای و غیرمتعارف است که در فضای مجازی شدیدا سر و صدا نموده است، مخصوصا در ایالات متحده.

این جنبش در باور کانونی خود یک تئوری توطئه فراگیر و بی اساس دارد که می گوید دونالد ترامپ دارد مخفیانه با نخبگان شیطان پرستی که بچه ها را مورد آزار جنسی قرار می دهند و در دولت، بازار و رسانه ها رخنه نموده اند، می جنگد.

با این حال، خانم تیلور گرین که 46 سال دارد و دونالد ترامپ از او به عنوان چهره مستعد آینده جمهوری خواستار یاد نموده، گفته در باورهای قبلی خود اطلاعات غلطی یافته و بنا دارد حالا جهت دیگری را پیشه کند.

او برای پیروزی در انتخابات محلی خود راه سختی نداشت چرا که رقیب دموکرات او خیلی زود صحنه رقابت را خالی کرد و کنار کشید.

دومین فضانورد وارد کهکشان سیاست شد

اما در ایالت آریزونا مارک کلی، فضانورد سابق و همسر گبی گیفورد، نماینده سابق کنگره که در جریان یک سوء قصد به سرش شلیک شد اما جان سالم به در برد، پیروز شد با شکست سناتور جمهوری خواه، خود را به عنوان جانشین کرسی خالی سناتور جان مک کین معرفی کند.

با وجود این، او نخستین فضانوردی نیست که به فضای سیاست وارد شده است. جان گلن، فرماندار سابق اوهایو که در سال 1974 به این پست برگزیده شد هم یکی از فضانوردان ناسا بود.

مارک کلی که یک برادر دوقلو به نام اسکات دارد 54 روزی به فضا سفر نموده است. برادر او هم یک فضانورد بازنشسته ناسا است.

آقای کلی روز چهارشنبه با انتشار عکسی به همراه همسرش گبی گیفورد، از حامیان خود تشکر کرد و گفت علت ورود او به دنیای سیاست همسرش بوده است.

خانم گیفورد پس از جان به در بردن از آن سوء قصد به یکی از فعالان برجسته قکنترل وانین سلاح بدل شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5498

به "انتخابات آمریکا؛ پیروزی نخستین نماینده ترنس ، ورود جوان 25 ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات آمریکا؛ پیروزی نخستین نماینده ترنس ، ورود جوان 25 ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید