اعلام کشف ابزار باستانی عصر آهن

به گزارش نوای پرنده پارسی، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارشات بدست رسیده، کشف ابزار باستانی عصر آهن صورت پذیرفت.

اعلام کشف ابزار باستانی عصر آهن

داستان چیست؟

در سال 2019 باستان شناسان محوطه ای در استان اشوی داشکسیه واقع در جنوب لهستان را مورد بررسی قرار دادند و در نتیجه آن مجموعه ای از قبرهای متعلق به جنگجویان باستانی را کشف کردند که در آنها چهار شمشیر آهنین و 9 سرنیزه متعلق به 2000 سال پیش کشف شد.

در مقاله ای که در زمان کشف این آثار منتشر شد، از این آثار بعنوان آثاری بسیار زنگ زده و تقریبا غیرقابل تشخیص یاد شده بود و از همین رو، شمشیر کشف شده اخیر که بسیار سالم محسوب می شود یک اکتشاف مهم برای باستان شناسان بشمار می رود و جزئیات جدیدی درباره سبک و نحوه طراحی سلاحهای باستانی لهستانی را ارائه می دهد.

محققان موسسه باستان شناسی دانشگاه کراکوف، اخیرا حین کاوش در این محوطه تاریخی واقع در اشوی داشکسیه گیره های لباس، یک دوک تزئین شده، سوزنهای آهنین، چند سرنیزه و یک شمشیر کشف کردند.

باستان شناسان معتقدند این منطقه به فرهنگ پژوورسک که یک تمدن باستانی عصر آهن متعق به قرن سوم پیش از میلاد تا پنجم میلادی است، مربوط می شود.

به استثنای شمشیر، اغلب آثاری که اخیرا در این منطقه کشف شدند، بسیار آسیب دیده اند.

علاوه بر شمشیر و سرنیزه، باستان شناسان چندین قبر متعلق به زنان کشف کردند که در کنار آنها گیره های لباس و ابزاری برای تعمیر و ساخت لباس از جمله دوکهای نخ ریسی هم کشف شدند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4986

به "اعلام کشف ابزار باستانی عصر آهن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام کشف ابزار باستانی عصر آهن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید