اسپر مدعی شد: به دنبال دفع خطر ایران در خاورمیانه هستیم

به گزارش نوای پرنده پارسی، وزیر دفاع آمریکا روز آدینه مدعی شد که این کشور به دنبال دفع خطر ایران در خاورمیانه است.

اسپر مدعی شد: به دنبال دفع خطر ایران در خاورمیانه هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز آدینه مدعی شد که واشنگتن در راستای دفع خطر ایران در خاورمیانه گام بر می دارد.

وی که در کنفرانس خبری با مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا صحبت می کرد، مدعی شد که واشنگتن به دنبال نابودی کامل داعش و مقابله با چالش های ایران در منطقه است.

اسپر گفت که آمریکا به دنبال مقابله با هرگونه تهدیدی است که انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور را تهدید می نماید.

وزیر دفاع آمریکا درباره ماموریت نظامیان این کشور در افغانستان نیز مدعی شد که وظیفه واشنگتن در افغانستان تامین امنیت این کشور و منطقه در مقابل هرگونه عملیات تروریستی است.

وی به موضوع اختلافات آمریکا با ترکیه نیز اشاره نمود و گفت: ترکیه همپیمان ما در ناتو بوده و به دنبال نزدیک کردن بیشتر آنها به این ائتلاف هستیم اما آنها را از برنامه فراوری جنگنده های اف-35 خارج نموده ایم.

اسپر همچنین از کنگره به دلیل تصویب قانون بودجه دفاعی سال 2020 تشکر کرد و از حمایت های هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه مجلس نمایندگان و سنا از این قانون قدردانی کرد.

وزیر دفاع آمریکا به تشکیل واحد نیروی فضایی در وزارت دفاع آمریکا اشاره نمود و گفت: تکیه ما به توانایی های فضایی به صورت چشمگیری رشد نموده و امروز فضای بیرونی خود به یک منطقه جنگی تبدیل شده و هم اکنون حفظ فزونی آمریکا در این حیطه نیز به ماموریت نیروی فضایی آمریکا تبدیل شده است.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه گفت که وی همچنان امیدوار است که آمریکا بتواند روابط دیپلماتیک با کره شمالی را از سر بگیرد.

وی گفت: من همچنان امیدوار هستم که ما دوباره بتوانیم فرایند را از سر گرفته و در راستا دیپلماتیک باقی بمانیم.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پیشتر به واشنگتن تا سرانجام امسال میلادی برای اتخاذ یک رویکرد منعطف در قبال کره شمالی مهلت داده بود تا محدوده زمانی برای گفت وگو که در سخنرانی سیاسی رهبر عالی کره شمالی (23 فروردین ماه) برای آمریکا تعیین شد، سرانجام امسال است.

اسپر در ادامه سخنانش اشاره نمود: در کنار حمایت از دیپلماسی ما باید این اطمینان را حاصل کنیم که در آمادگی کامل قرار داشته و در صورتی که همین امشب ضرورت داشته باشد آماده مبارزه و پیروز شدن باشیم.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 بهمن 1398 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3383

به "اسپر مدعی شد: به دنبال دفع خطر ایران در خاورمیانه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپر مدعی شد: به دنبال دفع خطر ایران در خاورمیانه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید