ایالات غیر متحده آمریکا!

به گزارش نوای پرنده پارسی، رسانه ها هر روز در کنفرانس های خبری به ترامپ یادآوری می نمایند که پادشاه ایالات متحده نیست و ایالت ها هر کدام به فکر نجات مردم خودشان از این بحران هستند و به صورت جداگانه و به دور از چشم دولت فدرال از کشور های دیگر تجهیزات پزشکی و درمانی سفارش می دهند.

ایالات غیر متحده آمریکا!

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرنگاران، هر روز بر تعداد مبتلایان و آمار کشته شدگان ویروس کرونا در آمریکا اضافه می شود. ترامپ وعده داده بود با تمام توان با این ویروس مقابله کند. همراهی بی شائبه کنگره با او نیز هیچ راه فرار از زیر بار مسؤولیتش برای او باقی نگذاشته است.

او وعده داده بود همه مردم به آسانی می توانند به تست های کرونا دسترسی داشته باشند. فرمانداران ایالت ها می توانند به میزان احتیاج درخواست تجهیزات بهداشتی و درمانی از دولت فدرال بدهند. یاری های مالی در راه است. او خودش چک های 1200 دلاری را برای مردم آمریکا امضا کرد تا نامش را در تاریخ مقابله با این بیماری همه گیر برای همواره ثبت کند. اما هیچ کدام از این اقدامات فایده نداشت. او دیر جنبیده بود. دقیقا یک ماه دیر بیدار شده بود و حالا زمان برای مقابله با بیماری را از دست داده است.

زندگی در جهانی رویایی که او در هماهنگی کامل با ایالت هاست و فرمانداران مانند شوالیه ها از پادشاه شان در کاخ سفید اطاعت می نمایند، دیگر در شلوغی قبرستان های نیویورک و کنده شدن گورهای دسته جمعی برای مردم معنایی ندارد. رسانه ها هر روز در کنفرانس های خبری به او یادآوری می نمایند که پادشاه ایالات متحده نیست و ایالت ها هر کدام به فکر نجات مردم خودشان از این بحران هستند و به صورت جداگانه و به دور از چشم دولت فدرال از کشورهای دیگر تجهیزات پزشکی و درمانی سفارش می دهند. آنها از چشم انتظاری برای رسیدن یاری های دولت فدرال خسته شده اند. فرمانداران جلوی دوربین های تلویزیونی ظاهر می شوند و از دروغ های ترامپ ابراز انزجار می نمایند. مردم از سیاست های چندگانه دولت فدرال و دولت های محلی در قرنطینه و بازگشایی فعالیت های مالی سردرگم شده اند. آمریکا گیج شده است، مردم در حال دست و پنجه نرم کردن با فرشته مرگند و ترامپ به دنبال کسی می شود تا همه تقصیرها را گردن او بیندازد و اعلام کند از 100 نمره، به عملکرد خودش نمره 120 می دهد! رسانه ها که طی 3 سال گذشته این اخلاق ترامپ را بخوبی شناخته اند، هشدار داده بودند که ترامپ در نهایت به سمت نشانه دریافت یک قربانی بی گناه برای ماجرای کرونا می رود تا خودش را از این باتلاق نجات دهد. آنها بیان نموده بودند که خط خطی کردن متن سخنرانی و استفاده از کلمه ویروس چینی یا ویروس ووهان به جای ویروس کرونا در متن سخنرانی یک کار بی دلیل یا از روی لجبازی بچگانه نیست و کاخ سفید نقشه ای جدی برای ادامه ماجرای کرونا در سر دارد. حالا هم به نظر می رسد واشنگتن وارد فاز بعدی اجرایی کردن نقشه ترامپ شده است.

او که تا حالا دموکرات های کار انجام نده یا رسانه های فیک نیوز را علت اصلی نظرات منفی مردم راجع به عملکرد منفی خود در جریان شیوع کرونا می دانست، حالا برای توجیه عملکرد خود، دیگر کشورها مانند چین و ایران را به دروغگویی درباره آمار کشته ها و مبتلایان به ویروس کرونا متهم می نماید. او همچنین بیان نموده است که تعداد تلفات کرونا در آمریکا نسبت به چین و اروپا پایین تر است و آنها آمار را پنهان می نمایند!

صداقت آمریکایی مدنظر ترامپ اما به اندازه همان ادعاهای گمراه نماینده قبلی او دروغ است. آنطور که رسانه های آمریکایی بیان نموده اند، از شروع شیوع کرونا در این کشور یعنی از یک ماه گذشته تا به امروز، رئیس جمهور آمریکا دست کم 26 مورد ادعای دروغ را به صورت منظم در کنفرانس های مطبوعاتی، سخنرانی ها و پست های توئیتری اش تکرار نموده است. تعداد تکرار این ادعاها به قدری است که نمی توان آنها را برشمرد اما اگر گزارش تعدادی از رسانه های آمریکایی مانند آتلانتیک، سی ان ان یا واشنگتن پست درباره این دروغ ها را آنالیز کنیم، به چند محور اصلی در این دروغ ها می رسیم که به قرار زیر است:

1- جدی دریافت بیماری از ابتدای مطرح شدن آن در جهان توسط دولت آمریکا

2- بالا بودن خسارت جانی و مالی تعطیلی آمریکا در مقایسه با بازگشایی سریع این کشور

3- مقصر دانستن دولت چین در بروز بیماری در آمریکا

4- مقصر دانستن دولت اوباما در بروز بیماری و دموکرات ها در مدیریت بحران

5- فراهم بودن کامل شرایط تست همگانی مردم برای تشخیص بیماری

6- پرداخت کامل هزینه های درمان بیماران توسط بیمه های خصوصی

7- فعال شدن به موقع دولت آمریکا برای مقابله با بیماری کووید-19

8- اعتراف تمام دانشمندان در سراسر جهان به اشتباه بودن قرنطینه شهرها

9- کشف سریع واکسن در آمریکا

10- فراهم بودن تجهیزات درمانی در تمام بیمارستان های آمریکا و ارسال تجهیزات توسط دولت فدرال.

نکته جالب توجه در این زمینه اما رکوردهای قابل توجه ترامپ در دروغ های دوران کرونا است که توسط بعضی سایت های حقیقت یاب در آمریکا دنبال و ثبت شده است. یکی از این سایت ها با نام Politifacts نمودار یک را از میزان این دروغ ها به دست آورده است.

اظهارات جنجالی ترامپ بر این اساس طی سال های 2015 تا هم اکنون مورد آنالیز این سایت قرار گرفته و از بین 796 اظهارنظر که به پیشنهاد مردم توسط متخصصان این سایت مورد آنالیز قرار گرفته است، تنها 231 مورد درست یا نیمه درست بوده اند و باقی این اظهارات همگی غلط بوده یا به کلی دروغ بوده اند.

شاخص جالب توجه در این نمودار شاخص آخر است با نام دروغ جهنمی که اشاره به ادعاهای غلطی دارد که نه تنها غیرواقعی هستند، بلکه مضحک نیز هستند. از نمونه این ادعاها می توان به ادعای چند روز پیش ترامپ اشاره نمود که در دعوا با فرمانداران ایالات مختلف آمریکا بیان نموده بود به عنوان رئیس جمهور آمریکا قدرت کامل برای بازگشایی آمریکا را در دست دارد.

یکی دیگر از ادعاهای مضحک او ابتدای ماه آوریل یعنی حدود 2 هفته پیش این بود که گفته بود هم اینک در ایرلاین های مختلف آمریکا تست های سریع کرونا از مسافران گرفته می شود و حتی در قطارها نیز به هنگام پیاده و سوار شدن مسافران از آنها تست گرفته می شود!

اگر آمار ادعاهای غلط و دروغگویی های ترامپ را بر این اساس با هم جمع ببندیم متوجه می شویم او در 69 درصد صحبت هایش از ادعاهای دروغین و غلط استفاده نموده است و حالا اصرار دارد بیان کند آمار دولت های ایران و چین از تعداد مبتلایان به کرونا فریبکارانه و دروغ است.

اما علت اصلی این صحبت ها غیر از کوشش برای منحرف کردن افکار عمومی از مسأله اصلی که ناتوانی دولت او در مدیریت این بحران است، چیست؟

نگاهی به نمودارها و آمارهای مرتبط با بیماری کووید-19 در آمریکا می گوید این کشور هنوز به مرحله رد کردن اوج بیماری نیز نرسیده است و صحبت از بازگشایی کشور هنوز بسیار زود است.

در طول 4 هفته گذشته بیش از 22 میلیون آمریکایی در سراسر این کشور فرم های بیکاری را پر نموده و عملا از کار خود بیکار شده اند. برای ترامپ که در صحبت های خود عظیم ترین دستاورد دوران ریاست جمهوری اش را پایین آوردن تاریخی نرخ بیکاری می دانست و قصد داشت از این مسأله برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 نیز استفاده کند، این مسأله بدترین اثر کرونا برای آمریکا بوده است و به همین دلیل او سعی دارد با بازگشایی دوباره اقتصادکشور نرخ بیکاری را تا زمان انتخابات ریاست جمهوری تا حد زیادی کاهش دهد. اینها نشان می دهد تمام تقلاهای او در این چند روز و اتهام زنی های او به سایر کشورها برای بهتر نشان دادن اوضاع آمریکا در مقابل سایر کشورهای جهان برای بازگشایی فوری اقتصاد آمریکا در جهت کاستن از حجم فشار مالی ای است که بر مردم و دولت این کشور تحمیل شده است و طبق معمول همواره، ترامپ سعی دارد به غیر از دموکرات ها، دولت اوباما و دولت چین، این بار با ادعاهایی واهی علیه ایران، از زیر بار مسؤولیت خود در قبال مردمش شانه خالی کند!

منبع: روزنامه وطن امروز

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4469

به "ایالات غیر متحده آمریکا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایالات غیر متحده آمریکا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید