احتمال منفی شدن نرخ بهره بانکی در انگلیس

به گزارش نوای پرنده پارسی، خبرنگاران- بانک مرکزی انگلیس از بانک ها خواسته است آماده مواجهه با نرخ بهره منفی شوند.

احتمال منفی شدن نرخ بهره بانکی در انگلیس

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، قائم مقام بانک مرکزی انگلیس با بیان اینکه این کشور در صندلی متفاوتی از منطقه یورو قرار گرفته است از احتمال کاهش مجدد نرخ بهره و رساندن آن به سطح منفی اطلاع داد. پیش از این نیز بانک مرکزی انگلیس از لازم بودن شش ماه زمان برای آمادگی شبکه بانکی این کشور و رسیدن نرخ بهره به سطح منفی اطلاع داده بود.

با توجه به استقراض سنگین دولت انگلیس در شرایط کرونا، این نرخ بهره می تواند یاری زیادی به توانایی دولت در بازپرداخت بدهی هایش کند. نرخ تورم هنوز فاصله زیادی با سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی دارد و این می تواند یاریی به کاهش بیشتر نرخ بهره باشد.

سام وودز- مدیر بخش قوانین بانکی انگلیس با حمایت از رساندن نرخ بهره به سطح منفی گفته است باید زمان لازم برای تطابق بانک ها با شرایط در نظر گرفته گردد.

در حال حاضر نرخ بهره در انگلیس 0.1 درصد است و در جلسه اخیر بانک مرکزی نیز تصمیمی برای تغییر آن گرفته نشد. با این حال بعضی از کارشناسان معتقدند پیامدهای وسیع نرخ بهره منفی باعث خواهد شد تا دست کم تا آینده ای نزدیک بانک مرکزی انگلیس دست به چنین کاری نزند. گورپرث گیل- استراتژیست موسسه گلدمن ساکس است منیجمنت- گفت: احتمال رساندن نرخ بهره به سطح منفی دست کم در سال 2021 خیلی محتمل نیست و تا زمانی که نشانه های نیرومندتری از احیای رشد مشاهده نکنیم نباید این کار انجام گردد.

ایسنا نوشت: انگلیس اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در اروپا محسوب می گردد و بیش از 100 هزار نفر از شهروندان این کشور تا به امروز بر اثر ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست داده اند. دولت واکسیناسیون 15 میلیون نفر را تا اواسط این ماه هدف گذاری نموده است که در صورت تحقق، بخش وسیعی از گروه های حساس و آسیب پذیر را پوشش خواهد داد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6205

به "احتمال منفی شدن نرخ بهره بانکی در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال منفی شدن نرخ بهره بانکی در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید