آغاز ثبت نام در 5 کاروان حج تمتع گیلان از فردا

به گزارش نوای پرنده پارسی، خبرنگاران/گیلان مدیر حج و زیارت گیلان با بیان اینکه دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع از فردا ثبت نام کنند، گفت: گیلان پنج کاروان مدینه قبل در حج تمتع 99 دارد.

آغاز ثبت نام در 5 کاروان حج تمتع گیلان از فردا

حسن فعال در گفت وگو با خبرنگاران، از آغاز ثبت نام دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع 99 خبر داد و اظهار کرد: سازمان حج و زیارت برای حضور حجاج کشورمان در این مراسم عبادی و سیاسی، برنامه ریزی لازم را در دستور کار دارد.

وی با اشاره به فراهم شدن مقدمات برگزاری مراسم حج تمتع 99، اضافه کرد: دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا تاریخ 31 فروردین ماه 1386 که قبلا نسبت به تکمیل اطلاعات و دریافت کد رهگیری از سامانه https://reserve.haj.ir اقدام کرده و اولویت اصلی محسوب می شوند، از ساعت 10 صبح فردا، 9 اسفندماه برای ثبت نام در کاروان ها به دفاتر حج و زیارت استان مراجعه کنند.

مدیر حج و زیارت گیلان دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا تاریخ 15 اردیبهشت ماه 1386 را اولویت ذخیره دانست که باید از 21 اسفندماه اقدام به ثبت نام در کاروان ها کنند و یادآور شد: فراخوان این دسته از دارندگان قبوض ودیعه گذاری عمومی نبوده و صرفا جهت فراهم شدن امکان مراجعه آنها به سامانه جهت اطلاع از ظرفیت های خالی احتمالی و در صورت تمایل رزرو در این ظرفیت هاست لذا ظرفیت جدیدی در سطح استان برای پذیرش این افراد با توجه به شیوه فراخوان متصور نیست و ثبت نام قطعی از این افراد منوط به وجود ظرفیت خالی می باشد.

فعال بیان کرد: در صورت عدم مراجعه اولویت های اصلی در زمان مقرر از تاریخ 21 اسفندماه ظرفیت های خالی موجود در کاروان ها توسط دفاتر حج و زیارت استان با فراخوان از اولویت های ذخیره تکمیل خواهد شد.

وی ثبت نام قطعی در کاروان را منوط به مراجعه و ارائه به موقع مدارک به مدیر کاروان، پرداخت بخش اول هزینه سفر به میزان 25 میلیون تومان و انجام معاینات پزشکی دانست و گفت: گیلان 53 دفتر خدمات زیارتی دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه گیلان پنج کاروان در حج تمتع 99 دارد، مطرح نمود: دو کاروان مربوط به شهرستان رشت است و شهرستان های آستانه اشرفیه، لنگرود و تالش هر کدام یک کاروان دارند.

مدیر حج و زیارت گیلان انتخاب کاروان و ثبت نام اولیه در کاروان های حج تمتع 99 را غیرحضوری دانست و اضافه کرد: متقاضیان می بایست ابتدا نسبت به ثبت نام اولیه در یکی از کاروان ها مبادرت کنند. در صورت عدم انتخاب و ثبت نام در کاروان ها توسط مشمولین تشرف در زمانبندی اعلام شده، اولویت های ذخیره به صورت روزشمار فراخوان خواهند شد.

وی با بیان اینکه گیلان در حج تمتع امسال 469 زائر داشت، بیان کرد: کاروان های گیلان در حج تمتع 98 نیز مدینه قبل بودند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3836

به "آغاز ثبت نام در 5 کاروان حج تمتع گیلان از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ثبت نام در 5 کاروان حج تمتع گیلان از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید