آزگارد چگونه به فیلم ثور: عشق و تندر بر می گردد؟

به گزارش نوای پرنده پارسی، آزگارد به اسم قلمرو جاودانگی شناخته می گردد و در دنیای سینمایی مارول به اسم خانه تمدن باستانی معرفی شده است و ثور ادعا می کرد آزگارد مکانی است که در آن جادو و علم، به یک شکل عمل می نمایند.

آزگارد چگونه به فیلم ثور: عشق و تندر بر می گردد؟

با این حال، همه چیز باید به انتها برسد، حتی آزگارد که در فیلم ثور: رگناروک تخریب شد. خدای تندر و مردم آزگارد فقط توانستند نظاره گر باشند و آزگارد به وسیله سورتور نابود و قربانی شکست هلا در برابر او شد.

تراژدی گریبان گیر مردم آزگارد شد. همان طور که در انتقام جویان: جنگ ابدیت مشاهده شد، لوکی سنگ تسراکت را قبل از نابودی آزگارد از آن خارج کرد و با این کار توجه تانوس را به خود جلب کرد. این تایتان دیوانه نیمی از بازماندگان را در ادامه مأموریت دیوانه وار خود برای ایجاد تعادل مجدد در جهان کشت. او هنگامی که دستکش ابدیت را به دست آورد، مشت خود را جمع نمود و موجب نابودی نیمی از موجودات زنده شد. تعداد مردم آزگارد بار دیگر کاهش یافت و باقی آن ها با تجربیاتی سخت و غم انگیز، بر روی زمین مستقر شدند. آن ها آزگارد نو را در شهر تانزبرگ نروژ تأسیس کردند.

شاید سرنوشت قلمرو آزگارد به انتها رسیده باشد اما عکس های انتشار یافته از ثور 4 نشان از حضور آزگارد در این فیلم دارد. عکس های هوایی گرفته شده در هنگام فیلم برداری، ساخت وسازهای بسیار آشنایی را نشان می دهد که به نظر می رسد داستان قلمرو آزگارد (و نه مردم آن) هنوز به انتها نرسیده است.

ثور: رگناروک نقش آزگارد را در جهانی سینمایی مارول تغییر داد

هنگام معرفی آزگارد به مخاطبان، استودیو مارول سعی می کرد خیلی به داستان های ماوراءالطبیعه نپردازد. جهانی سینمایی مارول اساسا مبتنی بر علم بود و می ترسیدند که داستان خدای تندر و مردم آزگارد خیلی برای خط داستانی آن ها مناسب نباشد. در نتیجه، اولین فیلم ثور بسیار محتاطانه بود و نشان می داد که آزگاردیان یک نژاد بیگانه بودند که در گذشته در تاریخ بشر دخالت نموده اند. جادوی ثور به اسم علمی پیشرفته معرفی گردید و فیلم به معنای واقعی، جمله معروف آرتور سی کلارک را روایت کرد که گفته بود هر علم پیشرفته ای شبیه جادو است.

مارول در چند سال گذشته، داستان خود را جسورانه تر روایت نموده است و برای مثال به واسطه دکتر استرنج، نکاتی را درباره جادو در فیلم ثور: جهانی تاریک دنبال کرد. استودیو مارول که هنوز متعهد به بنیان شبه علمی خود بود، با فیزیکدانان کوانتومی همکاری کرد تا بفهمد نسخه جادویی آن ها چگونه می تواند در فیلم کارساز باشد. آن ها از کمبود نظرات مثبت دلشوره گرفتند و متوجه شدند که بینندگان آماده پذیرش مسائل مربوط ماوراءالطبیعه هستند. این موضوع راه را برای فیلم ثور: رگناروک هموار کرد تا بیشتر به جهانی آزگاردیان بپردازد. آزگاردیان دیگر بیگانگانی نبودند که به اسم خدایان تلقی می شدند. اکنون آن ها به اسم خدایانی معرفی می شدند که قدرت خود از طبیعت خودشان گرفته اند. این تأثیر بر خود قلمرو آزگارد هم مشهود بود. در حال حاضر، آزگارد، به اسم خانه خدایان شناخته می شود. در نهایت به همین علت بود که ثور تصمیم گرفت با استقرار در رگناروک، این قلمرو جاودانگی را نابود کند. او متوجه شده بود که تا زمانی که مردم آزگارد باقی بمانند، این قلمرو هرگز از بین نمی رود.

این موضوع در افسانه های رگناروک ریشه دارد

استودیو این مضمون را پرورش داد که آزگاردیان در واقع جزء خدایان هستند و شاید به صورت ناخواسته، افسانه ای از وقایع ثور: رگناروک را تفسیر نموده باشد. وایکینگ ها معتقد بودند که تاریخ در یک چرخه حرکت می نماید و نه در یک خط مستقیم. به اعتقاد آن ها، رگناروک انتها یک چرخه و شروع دوره بعدی بود. در واقع، هم غروب خدایان بود و هم طلوع عصر نو و همه کسانی که در زمان رگناروک جان خود را از دست دادند، خاتمه به زودی متولد می شوند. این موضوع در حال حاضر به وسیله نتفلیکس در فیلم رگناروک مطرح می شود و همه چیز درباره چرخه نو رگناروک است که در قرن بیست و یکم شروع می شود. البته که مارول تمایل خود را به این طرح داستانی نشان داده است، چرا که آزگاردیان را به اسم خدایان اصلی نورس به رسمیت شناخت.

کمیک ها قبلا به این قصه غنی و اساطیری پرداخته اند و چندین داستان از رگناروک در آن ها وجود داشته است. در کمیک ها، اودین تجربه ای از مرگ را به ثور نشان داده بود و تعیین شد او به همان میزان که الهی است، انسانی هم هست و به واسطه این تجربه، او توانست دیدگاه منحصر به فردی را برای تشخیص چرخه مرگ و تولد به دست آورد. او خاتمه اجازه داد آزگارد نابود شود و مرگ قوم خود را رقم زد اما اشتباه کرد، زیرا درک ننموده بود که معنای الهی بودن چیست. آزگارد در فیلم ثور به کارگردانی مایکل استرازینسکی در سال 2007 به مجموعه مارول بازگشت و کمیک ها در آن موقع، راهی را برای ادامه روایت این قلمرو بر سر راه عوامل سازنده قرار دادند.

مارول چگونه می تواند آزگارد را به ثور 4 بازگرداند

فیلم استرازینسکی نشان داد که خدایان و انسان ها در نوعی چرخه بازخورد قرار دارند و خدایان به واسطه ایمان و حافظه فانی خود توانمند شده اند. ثور در زندگی پس از مرگ، یک فرد خردمند را دید که به او گفت: فقط افراد فانی می گویند که خدایان وجود دارند، چرا که خدایان در قلب، روح و فکر آن ها زندگی می نمایند. آن ها فقط باید خدایان را پیدا و بیدار نمایند. ثابت شد که این موضوع درست است، زیرا ثور در حال بازنمایی داستان رگناروک است. ابتدا میولنیر و سپس خود خدای تندر به زمین بازگشتند و هر جا که ثور باشد، آزگارد هم وجود دارد و به زودی این قلمرو جاودانگی بازسازی خواهد شد (هر چند معلق بر روی سطح زمین). جملات آن فرد درست بود، زیرا حضور ثور به واسطه کشف راز پنهان در قلب و روح و فکر مردان و زنان فانی رقم خورد و خدایانی که در زمان رگناروک مرده بودند، دوباره حضور یافتند.

وابستگی متقابل خدایان و انسان ها در کمیک بوک ها و برنامه های تلویزیونی رایج است و گنجاندن آن در جهانی سینمایی مارول هم آسان است. به همین دلیل میولنیر و خدایان نو مانند داستان استرازینسکی، در ثور 4 باز می گردند و در نتیجه جین فاستر به راحتی می تواند جایگزین ثور شود. از این گذشته، کدام انسان فانی، اطلاعات بیشتری از ثور نسبت به خدایان و آزگارد دارد؟ او پدر خدایان، اودین را دیده است و همین می تواند کلید بازآفرینی خدایان باشد.

جین فاستر تنها مورد نو حاضر در ثور 4 نیست. مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه شامل یک پیغام پنهان بود که نشان داد مذهب و آیین نورس به مارول بازخواهد گشت. بر روی یکی از ساختمان های یک کلیسا، نشانی از آزگارد حک شده بود. این موضوع منطقی است، زیرا وقتی می توانید این علائم را در خیابان و روی ساختمان ها مشاهده کنید، باور به خدایان راحت تر می شود و اقامت مردم آزگارد در نروژ این باور را تقویت می نماید. بنابراین در سراسر جهان، داستان های خدایان نورس روایت می شود که ایمان و فداکاری را ترویج می دهند. این مسأله موجب می شود تا مانند کمیک ها، آزگارد به سادگی به مارول بازشود و چرخه ای نو در این جهان شکل بگیرد اما این بار نزدیک تر از همواره و با یک نسخه نو از ثور به اسم قهرمان آزگارد.

 

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7303

به "آزگارد چگونه به فیلم ثور: عشق و تندر بر می گردد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "آزگارد چگونه به فیلم ثور: عشق و تندر بر می گردد؟" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزگارد چگونه به فیلم ثور: عشق و تندر بر می گردد؟"

1 دیدگاه

مارول فن 2 آبان 1400

انشاالله در آزگارد قبلی هستند

پاسخ به مارول فن
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید