آخرین تغییرات لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس

به گزارش نوای پرنده پارسی، تهران (پانا) - عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، آخرین تغییرات لایحه رتبه بندی معلمان را تشریح و تأکید کرد با تغییرات انجام شده معلمان براساس رتبه های کسب شده، افزایش حقوق خواهند داشت.

آخرین تغییرات لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس

به گزارش خانه ملت، محمد وحیدی با اشاره به آخرین تغییرات لایحه رتبه بندی معلمان، اظهار کرد: در آخرین تغییرات لایحه رتبه بندی در کمیسیون آموزش، ملاک حداقل حقوق معلمان 80 درصد حقوق و فوق العاده های مربی آموزشیار و مربی دانشگاه های وزارت، تحقیقات و فناوری مشخص شد.

وی ادامه داد: بر همین مبنا برای کسب رتبه های بالاتر درصدهای افزایشی دیده شد به طوریکه برای معلمان با رتبه آموزشیار معلم 25 درصد، مربی معلم 45 درصد، استادیار معلم 60 درصد، دانشیار معلم 70 درصد و استاد معلم 75 درصد به مجموع حقوق، مزایا و فوق العاده های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان افزوده می گردد.

وحیدی با بیان اینکه یکی دیگر از تغییرات مهم اعمال شده در لایحه رتبه بندی که با نظر اعضای کمیسیون آموزش اصلاح شد، حذف عبارت تمام وقت بود که بر این اساس ساعت تدریس به همان 24 ساعت در هفته تغییر یافت و نگرانی معلمان از این بابت ساعات اضافه تدریس رفع شد.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی افزود: بعلاوه تاریخ اعمال لایحه رتبه بندی معلمان نیز به 15 شهریورماه 1400 تغییر یافت تا بازنشستگان سال جاری نیز مشمول قانون رتبه بندی شوند.

وی افزود: طبق تأکیدی که به سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور استخدامی و وزارت آموزش و پرورش داشتیم، عنوان شد که آیین نامه اجرایی لایحه رتبه بندی معلمان نیز همزمان با تصویب این لایحه در مجلس تدوین گردد تا رتبه بندی بلافاصله پس از تأیید شورای نگهبان در مقام اجرا قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه در مجلس مبنی بر تأمین بار اقتصادی این لایحه در سال 1400، عنوان نمود: امیدواریم این لایحه با گشایش های اقتصادی در سال های آینده با فراغ بال اجرایی گردد چرا که نتیجه آن افزایش کیفیت در آموزش است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7466

به "آخرین تغییرات لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تغییرات لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید