گلایه قهرمان دوی استقامتی بازی های آسیایی از فدراسیون، کیهانی از حضور در لیگ انصراف داد

قهرمان و رکورددار دوی سه هزار متر بامانع بازی های آسیایی با گلایه گفت: احساس میکنم مرا کوچک نموده اند، دیگر هر اتفاقی هم بیافتد در لیگ شرکت نخواهم کرد.

گلایه قهرمان دوی استقامتی بازی های آسیایی از فدراسیون، کیهانی از حضور در لیگ انصراف داد

حسین کیهانی در گفت و گو با خبرنگاران با قبول نکردن قهرمانی اش در مسابقه دوی پنج هزار متر مرحله دوم باشگاه های ایران اظهار کرد: در جریان دوی پنج هزار متر دوندگان مبتدی در دور آخر جلوی مرا گرفتند و سد راه من شدند. در این ماده در 120 متر سرانجامی با تمام توان و سرعت می دویم تا فاصله را با نفرات بعدی زیاد کنیم و راحت بتوانیم قهرمان شویم. فاصله من با نفر دومی و سومی ام که شاگردان فتحی مسئول برگزاری مسابقات است زیاد بود. من 20 تا 30 متر با آنها فاصله داشتم.

وی اضافه کرد: زمانی که به دو سه نفری که هنوز چند دور به سرانجام داشتند رسیدم به اجبار به جای اینکه از راست سبقت بگیرم از چپ سبقت گرفتم و پایم از خط بیرون رفت. اول اینکه اگر این مسابقات اسمش لیگ برتر است نباید دوندگان مبتدی که دو دور عقب میمانند را به آن راه دهند. آنها یا باید در زیر گروه بدوند یا اصلا شرکت ننمایند. بعد هم قبول دارم پای من از خط بیرون رفت اما خطا طوری نبود که نام مرا خط بزنند.

قهرمان و رکورددار دوی سه هزار متر بامانع بازی های آسیایی در ادامه گفت: هرچند پای من از خط بیرون رفته اما این خطایی نبوده که اسم مرا خط بزنند. مسئولان فدراسیون دوومیدانی به همین راحتی از یاد بردند که همین یک ماه پیش من آبروی آنها را در آسیا و در کشور خریدم. به نظر من واقعا فراموش کردند که یک ماه پیش آن ها را نجات دادم.

وی اضافه کرد: فدراسیون از من خواهش نموده بود که در مسابقات لیگ بدوم تا سطح مسابقات بالا برود. آنها از ما توقع داشتند تا شرکت کنیم، خواسته به جایی هم بود ما هم اطاعت کردیم و به مسابقه آمدیم. ما به خاطر پیشرفت دوومیدانی به این مسابقات آمدیم. اکنون زمان استراحت ما است و در این مدت حتی یک جلسه هم تمرین نداشتم . من بدون یک ثانیه تمرین دیروز دویدم تا به خاطر اسمم هم که شده در پیشرفت دوومیدانی موثر باشم. قطعا این حضور بی تاثیر هم نخواهد بود. بلاخره مردم منتظر ما هستند تا مسابقات ما را ببینند چون به ما ارادت دارند. حضور ما به خواست خود فدراسیون بود حالا که آمدیم اینطور برخورد شد و من هم احساس می کنم که مرا کوچک نموده اند.

کیهانی اضافه کرد: حتی یکی از داوران همان مسابقه در مورد خطایی که مرا به خاطرش حذف کردند گفت هرچند پایم به بیرون رفته ولی خطایی نبوده که سبب خط خوردن نامم گردد. لازم هم باشد من از آن داور خواهم پرسید و موضوع را رو در رو خواهم کرد. ولی با این وجود مسیولان فدراسیون خیلی راحت همه چیز را فراموش کردند و مرا به خاطر خطایی کوچک حذف کردند.

وی با بیان اینکه دیگر از ادامه حضور در لیگ انصراف داده است گفت: باوجودی که نامم در لیست سایر مواد این دور از مسابقات بود اما از حضور در آن انصراف دادم. من از حضور در مرحله آخر لیگ هم انصراف دادم و نخواهم دوید. با چه انگیزه ای مسابقه دهم وقتی که آنقدر ما را کوچک می نمایند. دیگر هر اتفاقی بیافتد در این دوره از لیگ شرکت نخواهم کرد.

به گزارش خبرنگاران، در دور دوم مسابقات لیگ دوومیدانی حسین کیهانی در حالی که در دوی 5 هزار متر قهرمان شد اما به دلیل اینکه پایش به روی خط رفته بود با نظر داوران حذف شد. او بعد از این موضوع از ادامه حضور در لیگ انصراف داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 29 بهمن 1397 شناسه مطلب: 362

به "گلایه قهرمان دوی استقامتی بازی های آسیایی از فدراسیون، کیهانی از حضور در لیگ انصراف داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه قهرمان دوی استقامتی بازی های آسیایی از فدراسیون، کیهانی از حضور در لیگ انصراف داد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید