گشت آمادگی رزمی چین هم زمان با سفر قانون گذاران آمریکا به تایوان

به گزارش نوای پرنده پارسی، هم زمان با سفر تحریک آمیز گروهی از قانون گذاران آمریکایی به تایوان، ارتش چین در تنگه تایوان عملیات گشت آمادگی رزمی برگزار کرد.

گشت آمادگی رزمی چین هم زمان با سفر قانون گذاران آمریکا به تایوان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هم زمان با دیدار تحریک آمیز چند قانون گذار آمریکایی با مقامات تایوان، ارتش آزادی بخش چین گشت آمادگی رزمی برگزار کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، سخنگوی فرماندهی حوزه شرق ارتش چین روز شنبه با تأکید بر ضرورت انجام این مأموریت گفت، تایوان بخشی از چین است و محافظت از حق حاکمیت و تمامیت ارضی آن وظیفه مقدس ارتش چین است.

این مقام چینی افزود، فرماندهی شرق همچنان هوشکمک خود را در برابر مداخلات نیروهای خارجی و اقدامات جدایی طلبان حفظ می کند.

او در ادامه گفت، این عملیات گشت آمادگی رزمی با مشارکت نیروهای هوایی و زمینی در جهت تنگه تایوان انجام شد.

از سوی دیگر، وزارت دفاع تایوان روز گذشته (جمعه) اعلام نمود هشت هواپیمای جنگی چین از جمله دو بمب افکن قادر به حمل بمب اتمی وارد حریم دفاع هوایی تایوان شده اند.

این عملیات نظامی در حالی اجرا شده که گروهی پنج نفره از قانون گذاران آمریکایی برای دومین بار طی یک ماه وارد تایوان شده اند.

این هیأت در دیدار با رئیس جمهور این کشور تسای اینگ وِن، از این جزیره به عنوان نیروی خیر در جهان تمجید کرد و گفت که در دوران ریاست وی روابط با آمریکا پربارتر از چندین دهه گذشته بود.

مارک تاکانو رئیس کمیته امور کهنه سربازان مجلس کنندگان که هدایت این هیأت را برعهده داشت، طی دیدار با تسای در دفتر او، گفت که آنها در منطقه هستند تا به شرکا و متحدان یادآوری کنند که مسئولیت مشترک در قبال یک حوزه اقیانوس هند-آرام آزاد و امن، قوی تر از همیشه باقی ماند.

کن، تایوان را بخشی از سرزمین چین می داند و تحرکات آمریکا و فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد ارزیابی می کند. با این حال آمریکا با اعزام ناو به تنگه تایوان و کمک نظامی به تایوان عملا در جهت حمایت از این جزیره است و پکن بارها به این مسئله اعتراض کرده است. این در حالی است که کشورهای عضو سازمان ملل متحد از جمله خود آمریکا، تایوان را به عنوان کشور مستقل به رسمیت نمی شناسند.

این سفر در حالی است که وو کیان سخنگوی وزارت دفاع چین با بیان اینکه هیچ جایی برای سازش در مورد تایوان وجود ندارد، تاکید کرد واشنگتن نباید در این موضوع توهم داشته باشد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7582

به "گشت آمادگی رزمی چین هم زمان با سفر قانون گذاران آمریکا به تایوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت آمادگی رزمی چین هم زمان با سفر قانون گذاران آمریکا به تایوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید