گسترش همکاری دانشگاه علم و فناوری مازندران با منطقه ویژه مالی بندر امیرآباد

به گزارش نوای پرنده پارسی، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علم و فناوری مازندران و منطقه ویژه مالی بندر امیرآباد، در راستای گسترش و تقویت همکاری های سازنده توسعه ای، آموزشی، پژوهشی و فناوری به امضاء رسید.

گسترش همکاری دانشگاه علم و فناوری مازندران با منطقه ویژه مالی بندر امیرآباد

به گزارش خبرنگاران، دکتر حمید محمدزاده، رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران در حاشیه امضای این تقاهم نامه که به میزبانی منطقه ویژه مالی بندر امیرآباد برگزار گردید، اظهار کرد: این تفاهم نامه با هدف هم افزایی و گسترش زمینه های همکاری در جهت توسعه تجارت فعال و صنایع موجود در منطقه و تحقق ماموریت های آموزشی، پژوهشی و فناوری دانشگاه و نیز به منظور تقویت ارتباط، همبستگی و تطابق میان فعالیت های نظام آموزش عالی با نیازهای دستگاه های اجرایی منعقد شد.

محمدزاده خاطر نشان کرد: در حال حاضر نزدیک به 50 عضو هیات علمی فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی و بیش از سه هزار دانشجو در رشته های مختلف مهندسی و کاربردی در دانشگاه علم و فناوری مازندران واقع در شهرستان بهشهر به پژوهش و تحصیل و اجرای پروژه های صنعتی اشتغال دارند.

در ادامه مهندس سیاوش یزدانی، رئیس منطقه ویژه مالی بندرامیرآباد با قدردانی از حسن نیت و اقدام جدی طرفین به جهت برگزاری این نشست ها به عنوان اتفاقی بی بدیل در منطقه و به تبع آن، انعقاد این تفاهم نامه و حرکت به سمت افق های پیشرفت علمی و عملی شرق استان، تاکید نمود: امید است تا با همکاری متقابل و برگزاری جلسات کاربردی با حضور نمایندگان دانشگاه و بندر، فاز مطالعاتی و شناسایی اولویت های عملیاتی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شده تا با شروع اقدامات موثر، شاهد به ثمر نشستن اهداف این تفاهم نامه راهبردی و استراتژیک باشیم.

بندر امیرآباد بزرگ ترین بندر نسل سوم حاشیه دریای خزر و تنها بندر شمالی متصل به شبکه ریلی کشور بوده و با بهره مندی از 15 پست اسکله با ظرفیت 7,5 میلیون تن و 1060 هکتار اراضی پشتیبانی و برخورداری از تجهیزات مدرن دریایی و بندری به عنوان حلقه اصلی اتصال کریدور ترانزیت بین المللی شمال - جنوب شناخته می گردد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1365

به "گسترش همکاری دانشگاه علم و فناوری مازندران با منطقه ویژه مالی بندر امیرآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش همکاری دانشگاه علم و فناوری مازندران با منطقه ویژه مالی بندر امیرآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید