گزارش نهاد رسمی چین: باید برای درگیری نظامی با آمریکا آماده باشیم

به گزارش نوای پرنده پارسی، گزارش یک نهاد رسمی چین هشدار داده دولت این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا باید برای وقوع بدترین سناریو یعنی درگیری احتمالی با آمریکا باشد.

گزارش نهاد رسمی چین: باید برای درگیری نظامی با آمریکا آماده باشیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، گزارش یک نهاد دولتی چین هشدار داده که موج فزاینده لفاظی های خصمانه علیه پکن به دلیل شیوع کرونا ممکن است رابطه این کشور با ایالات متحده را به سمت درگیری نظامی سوق دهد.

افراد آگاه در گفت وگو با خبرگزاری رویترز مدعی شده اند این گزارش را وزارت امنیت کشور چین تدوین نموده و آن را اوایل ماه گذشته میلادی به رهبران این کشور از جمله شی جین پینگ، رئیس جمهور چین ارائه نموده اند.

در گزارش وزارت امنیت چین آمده احساسات چین ستیزانه در جهان در بالاترین سطح بعد از حادثه میدان تیان آمن در سال 1989 قرار گرفته است.

افراد آشنا به محتوای این گزارش که خبرگزاری رویترز اشاره ای به نام آنها ننموده گفته اند چین بعد از شیوع کرونا با موج احساسات چین ستیزانه ای روبرو است که ایالات متحده راهنمایی آن را بر عهده گرفته است. در این گزارش رسمی تصریح شده چین در بدترین سناریو باید برای درگیری مسلحانه میان این دو قدرت جهانی آماده باشد.

یک اندیشکده وابسته به وزارت امنیت کشور چین (موسسه روابط معاصر بین المللی) هم این گزارش را منتشر نموده است. یک سخنگوی وزارت خارجه چین به خبرگزاری رویترز گفت: اطلاعی در این مورد ندارم.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و بعضی از مقام های دولت او از جمله مایک پامپئو بعد از شیوع ویروس کرونا کوشش هایی را برای مقصر جلوه نشان دادن چین شروع نموده اند.

با این حال جامعه اطلاعاتی آمریکا در بیانیه ای روز پنجشنبه توضیح داد که ویروس کرونا دست ساز بشر نیست و اطلاعات ژنتیکی آن دستکاری نشده است.

تلویزیون دولتی چین امروز دوشنبه سخنان مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه شیوع ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین بوده را دیوانه وار و مسئولیت گریزانه خواند و آن را محکوم کرد.

مایک پامپئو روز یکشنبه بار دیگر مدعی شد که دلایل متعددی وجود دارد که نشان می دهد منشأ ویروس کرونا، آزمایشگاهی در ووهان چین بوده است. وی در ادامه ادعاهایش گفت که چین اجازه ورود کارشناسان سازمان بهداشت جهانی به آزمایشگاه ووهان را نداده است.

دولت ایالات متحده به ریاست دونالد ترامپ در کوشش است چین را مسئول شیوع این بیماری همه گیر جهانی معرفی کند. این در حالی است که این فرضیه از سوی سازمان جهانی بهداشت، جامعه علمی و حتی بخش هایی از دولت خود آمریکا رد شده است.

تلویزیون دولتی چین با استناد به سخنان مدیر کل سازمان جهانی بهداشت و متخصصان مسائل علمی که گفته اند کرونا منشأ طبیعی دارد گفت: پامپئو شرور در حال سم پراکنی و انتشار دروغ است.

در ادامه این تحلیل آمده است: این سخنان غیرعقلانی و نادرست از سوی سیاستمداران آمریکایی برای افراد بیشتر و بیشتری آشکار می نماید که شاهدی در تأیید این ادعا وجود ندارد.

تلویزیون دولتی چین همچنین گفت: گفتن اینکه این ویروس از آزمایشگاهی در ووهان به بیرون درز کرد دروغ محض است. سیاستمداران آمریکایی به این دلیل که کوشش های خودشان برای جلوگیری از این بیماری گرفتاری ایجاد نموده دنبال راهی برای مقصر کردن دیگران هستند.

ادعاهای مقام های آمریکایی در حالی مطرح شده که جامعه اطلاعاتی آمریکا هم روز پنجشنبه در بیانیه ای اظهار داشت که ویروس کرونا به صورت طبیعی ایجاد شده و شواهدی از دخالت بشر در ساخت آن وجود ندارد.

دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا روز پنجشنبه تأکید کرد: کل جامعه اطلاعاتی مستمراً اقدام به ارائه حمایت های حیاتی از سیاست سازان آمریکایی و افراد دخیل در مبارزه با این ویروس نموده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: جامعه اطلاعاتی همچنین با جامعه علمی از این بحاظ که ویروس کووید-19 ساخته دست بشر نیست یا در آن تغییر ژنتیکی صورت نگرفته هم نظر است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4519

به "گزارش نهاد رسمی چین: باید برای درگیری نظامی با آمریکا آماده باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش نهاد رسمی چین: باید برای درگیری نظامی با آمریکا آماده باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید