گروه موسیقی فرهنگستان هنر فعالیتش را از سر می گیرد

به گزارش نوای پرنده پارسی، گروه موسیقی فرهنگستان هنر با ریاست عبدالمجید کیانی، عضو پیوسته این فرهنگستان شروع به کار می نماید.

گروه موسیقی فرهنگستان هنر فعالیتش را از سر می گیرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، طی احکامی جداگانه از سوی علیرضا اسماعیلی، سرپرست این فرهنگستان، گروه موسیقی با ریاست سید عبدالمجید کیانی هندی، مدرس موسیقی ایرانی، نوازنده سنتور و از چهره های ماندگار این عرصه، فعالیت خود را از سر می گیرد.

کیانی دارای نشان عالی دولتی در بخش فرهنگ و هنر کشور است که عضویت در شورای عالی یونسکو در ایران، مدیریت مرکز حفظ و پژوهش موسیقی ایران و همچنین مدیریت گروه موسیقی دانشکده هنرهای زیبا در سال های 1373 تا 1379 را در کارنامه فعالیت های خود دارد و تاکنون چندین کتاب و مقاله پژوهشی از وی منتشر گردیده است.

شاهین فرهت، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، دکتری آهنگسازی از دانشگاه استراسبورگ فرانسه، نیز به عنوان عضو دائم این گروه منصوب شد.

همچنین محمدسعید شریفیان، دکترای فیزیک صوت و موسیقی الکتروآکوستیک دانشگاه پادوا ایتالیا، داریوش طلایی، عضو هیئت علمی گروه موسیقی دانشگاه تهران، علی اصغر بیانی، مدرس موسیقی در دانشگاه تهران و کاوه خورابه، پژوهشگر عرصه موسیقی، به مدت دو سال به عضویت این گروه درآمدند.

احمد صدری نیز طی حکمی دیگر به عنوان قائم مقام و دبیر گروه موسیقی فرهنگستان هنر انتخاب شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مهر 1397 بروزرسانی: 7 مهر 1397 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 108

به "گروه موسیقی فرهنگستان هنر فعالیتش را از سر می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه موسیقی فرهنگستان هنر فعالیتش را از سر می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید