کاربرد های سشوار در خانه داری

به گزارش نوای پرنده پارسی، معمولا افراد از سشوار برای خشک کردن مو استفاده می نمایند، اما این وسیله استفاده های دیگری هم دارد که ممکن است با برخی از آن ها آشنایی نداشته باشید. آیا تا به حال موارد استفاده سشوار را شنیده بودید؟ از سشوار بی شمار استفاده می گردد که در ذیل به آن ها می پردازیم.

کاربرد های سشوار در خانه داری

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش نوای پرنده پارسی به نقل از پارسینه، از سشوار برای خشک کردن لباس های مرطوب و یا لباس هایی که قسمتی از آن ها خیس است استفاده می گردد.

*جدا کردن چسب از عکس ها، برگه ها و … با استفاده از سشوار

یکی از مشکلاتی که در استفاده از عکس ها و برگه ها به وجود می آید، چسب هایی است که در بخش پشتی آن ها قرار گرفته است و سبب چسبندگی به هر سطحی می گردد. به خصوص عکس های قدیمی که در آلبوم هایی قرار می گرفتند که باید عکس ها در هر صفحه چسبانده می شد؛ بنابراین برای حل این مشکل می توانید پشت عکس، کاغذ و … سشوار با حرارت ملایم را نگه دارید و سپس چسب هایی که ذوب می شوند را پاک کنید.

پشت عکس، کاغذ را با سشوار نگه دارید و سپس چسب هایی که ذوب می شوند را پاک کنید

*آیا تا به حال سعی نموده اید جای برچسپ ها را از بین ببرید؟ از سشوار برای این عنوان بهره ببرید، چون حرارت آن باعث می گردد جای برچسپ ها ذوب گردد و کم کم از بین برود.

آیا دوست دارید کیک بپزید؟ استفاده از سشوار و تنظیم آن بر روی درجه های پایین تر می تواند فرآیند شکل دهی به مواد روی کیک را به جای هوای آزاد، تسریع کند. سشوار به کیک شما درخشندگی خاصی می دهد. می توانید گرمای سشوار را از بالا و کناره ها به آن وارد کنید.

*پاک کردن لکه های مدادرنگی از روی دیوار و … با استفاده از سشوار

لکه هایی که بر اثر استفاده از مدادرنگی و وسایلی با جنس مشابه روی دیوار باقی می ماند، به تنهایی با شست و شو از بین نمی فرایند. بهتر است که ابتدا ذرات را با استفاده از حرارت سشوار مایع کنیم و سپس با استفاده از آب و مواد شوینده لکه گیری کنیم.

برای از بین بردن جای مداد شمعی روی دیوار از سشوار بهره ببرید

*عینک پلاستیکی شل است؟ سفت است؟ سشوار به یاری شما می آید، گرمای سشوار را به عینک بوزید تا منعطف گردد و بعد آن را بهره ببرید.

*سشوار برای کباب پز؟! زغال را روشن کنید و فورا از سشوار برای شعله ور کردن آتش بهره ببرید.

*از سشوار به عنوان وسیله ای که در زمستان به باز شدن یخ لوله ها و خشک کردن کفش ها و ذوب شدن مواد منجمد فریزی استفاده می نمایند.

*از سشوار برای خشک کردن لاک ناخن هم استفاده می نمایند.

*از سشوار به عنوان فر مژه استفاده می نمایند. می توانید هر نوع ابزاری که برای فرم دهی مژه ها استفاده می کنید را برای مدت کمی مقابل سشوار قرار دهید تا به مقدار کافی گرم گردد. سپس حرارت ابزار را روی پوست خود تست کنید و راحت تر به مژه ها شکل دهید.

*تعمیر بدنه فرورفته خودرو با استفاده از سشوار

در صورتی که فرورفتگی های جزئی را روی بدنه خودرو خود می بینید، می توانید با استفاده ازسشوار و حرارت ملایم به صورت مداوم برای لحظاتی، بدنه را ابتدا تا حدی انعطاف پذیر کنید و سپس به جای اولیه برگردانید. برای بازگرداندن بخش فرورفته می توانید از بسته های سرد نماینده بهره ببرید تا حین حرارت شدیدی که به آن بخش وارد شده است، فرورفتگی به جای اول خود بازگردد.

*چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم؟

جوراب بپوشید و کفش را پا کنید و سشوار را در محل تنگ بگیرید تا جا باز کند. برای کفش هایی که کوچک هستند و یا این که به بخش های جلویی و نزدیک به انگشتان پای شما را آسیب وارد می نماید، می توانید از سشوار بهره ببرید. به این شکل که ابتدا کفش را بپوشید و سپس در ناحیه ای که باید کشیده گردد، سشوار را قرار دهید.

جوراب بپوشید و کفش را پا کنید و سشوار را در محل تنگ بگیرید تا جا باز کند

*ذوب کردن مواد یخ زده با استفاده سشوار

به جای این که مواد یخ زده را در فضای آزاد برای چند ساعت نگه دارید یا این که از اشعه مایکرویو و وسایل مشابه برای ذوب یخ مواد غذایی بهره ببرید، می توانید از حرارت طبیعی و بدون ضرر سشوار بهره ببرید.

*گرم کردن مواد غذایی با استفاده از سشوار

در صورتی که در جایی هستید که دسترسی به وسایل گرم نماینده ندارید، می توانید با استفاده از سشوار در کنار خشک کردن مو های خود، مواد غذایی را گرم کنید و بهره ببرید. در صورتی که می خواهید از گرما نهایت استفاده را ببرید، ابتدا حرارت را روی ظرف متمرکز کنید و سپس مواد غذایی را گرم کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5300

به "کاربرد های سشوار در خانه داری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربرد های سشوار در خانه داری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید