چین از قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی حمایت می نماید

به گزارش نوای پرنده پارسی، وزیر خارجه چین امروز آدینه تاکید نمود: پکن از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که کره شمالی را مجبور می نماید تا هزینه لازم برای پرتاب های موشکی اخیر را بپردازد، حمایت خواهد نمود.

چین از قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی حمایت می نماید

با سفر چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وانگ یی وزیر خارجه چین در مصاحبه با رویترز گفت: پکن از قطعنامه شورای امنیت که کره شمالی را مجبور به پرداخت هزینه لازم به خاطر پرتاب موشک های اخیر می نماید، حمایت خواهد نمود. هدف از این قطعنامه باید بازگرداندن پیونگ یانگ به میز مذاکره باشد.

وی همچنین اضافه نمود: پکن نگران استقرار احتمالی سامانه دفاع موشکی تاد آمریکا در کره جنوبی است و این سامانه می تواند برای هدف قراردادن چین استفاده گردد.

وزیر خارجه چین توضیح داد: ما از شورای امنیت حمایت می کنیم تا اقدامات بیشتری را انجام دهد و قطعنامه ای را تنظیم نماید تا کره شمالی هزینه لازم را بپردازد و قطعنامه نشان دهد که رفتار کره شمالی، تبعاتی را برای این کشور خواهد داشت.

چین بارها بر کوشش خود برای خلع سلاح شبه جزیره کره تاکید نموده و اظهارات مقام های آمریکایی در این خصوص را که پکن می توانسته برای اعمال فشار بر کره شمالی، اقدامات بیشتری انجام دهد، رد نموده است.

دیپلمات ها از کوشش آمریکا برای صدور قطعنامه جدیدی در شورای امنیت علیه کره شمالی خبر می دهند که این قطعنامه فراتر از تسلیحات اتمی و برنامه های موشکی باشد، ولی چین خواهان آن است که هر گونه اقدام احتمالی متمرکز بر مساله خلع سلاح باشد.

وزیر خارجه چین گفت: هدف از هرگونه قطعنامه جدید شورای امنیت باید متوقف کردن کوشش های پیونگ یانگ در زمینه توسعه فناوری های هسته ای و موشکی باشد. تحریمها نباید هدف نهایی باشد، هدف باید این باشد که اطمینان حاصل گردد مساله هسته ای در شبه جزیره کره به روال حل و فصل از طریق مذاکره بازگردد.

کره شمالی ماه گذشته چهارمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده و چند روز پیش نیز یک ماهواره را از طریق شلیک یک فروند موشک دوربرد در مدار زمین قرار داده است.

شورای امنیت با برگزاری یک نشست فوق العاده ، اقدام کره شمالی در پرتاب یک ماهواره توسط یک فروند موشک دوربرد را به شدت محکوم نموده و خواهان واکنش قاطع در قبال این اقدام پیونگ یانگ شده است.

کره شمالی اعلام نموده است که توسعه برنامه موشکی و ارسال ماهواره به فضا حق حاکمیتی این کشور است و این برنامه ها را ادامه خواهد داد.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 بهمن 1398 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3472

به "چین از قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین از قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید