چندطرح خودکفایی عملیاتی و آموزشی نیروی هوایی ارتش در بوشهر رونمایی شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، طرح های مختلف خودکفایی عملیاتی و آموزشی با حضور امیر سرلشکر موسوی در پایگاه هوایی شهید یاسینی بوشهر بهره برداری شد.

چندطرح خودکفایی عملیاتی و آموزشی نیروی هوایی ارتش در بوشهر رونمایی شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایگاه هوایی شهید یاسینی بوشهر از چند نمونه پرنده های راهنمایی شونده بدون سرنشین، شبیه ساز های ارتقاء یافته و همچنین سامانه های آموزش مجازی همزمان و خط تعمیرات اساسی جنگنده های اف 4 در پایگاه شهید یاسینی توسط افسران جوان، بهره برداری شد.

در این بازدید، ابتدا نمونه هایی از انواع پهپاد های ارتقاء یافته متناسب با نیازمندی ها و همچنین طرح عملیات همزمان هواپیمای بدون سرنشین با هواپیمای با سرنشین ارائه شد.

از دیگر طرح های رونمایی شده، شبیه ساز ارتقاء یافته هواپیمای اف 4 ئی بود که امکان هر گونه اقدامات تاکتیکی مختلف هوایی منطبق با صحنه های نبرد را برای خلبانان فراهم می نماید.

با طراحی و فراوری مُد تاکتیکی شبیه ساز اف 4 ئی که برای نخستین بار در نیرو های مسلح با حضور فرمانده کل ارتش رونمایی شد، کیفیت آموزش و مهارت خلبانان در صحنه های واقعی نبرد افزایش خواهد یافت.

از دیگر اقدامات مهم پایگاه شهید یاسینی نیروی هوایی ارتش، راه اندازی خط تعمیر اساسی و باز آمد جنگنده بمب افکن های اف 4 توسط افسران جوان بود که تمامی مراحل مختلف این اقدام جهادی برای نخستین بار توسط جوانان آموزش دیده پایگاه شهید یاسینی انجام می گردد.

لازم به ذکر است زمان تقریبی تعمیرات اساسی یا اورهال یک فروند جنگنده اف 4 به طور معمول 6 ماه تا 12ماه به طول می انجامد که این عملیات پیچیده با انتقال تجارب ارزشمند پیشکسوتان به جوانان، موجب صرفه جویی های بسیار و افزایش توان عملیاتی نیروی هوایی خواهد شد.

همچنین مراحل پایانی ساخت رادار هواپایه هواپیمای اف 4 که با کوشش و همکاری مشترک وزارت دفاع و نیروی هوایی مراحل نهایی خود را می گذراند، مورد بازدید امیر سرلشکر موسوی نهاده شد.

افزایش قدرت تشخیص و رهگیری اهداف مختلف و به تبع آن ارتقاء توان عملیاتی این جنگنده، دستاورد این سامانه است.

همچنین سامانه آموزش چند منظوره مجازی که امکان آموزش هم زمان افسران جوان در پایگاه های مختلف را فراهم می آورد، مورد بازدید امیر سرلشکر موسوی نهاده شد.

در این بازدید فرمانده کل ارتش با اشاره به اقدامات بسیار شایسته و معین کننده پایگاه شهید یاسینی در اولین ساعات تحمیل جنگ به جمهوری اسلامی گفت: نیروی هوایی و به ویژه پایگاه شهید یاسینی در کمترین زمان ممکن، ابتکار عمل را از دشمن بعثی به گونه ای گرفت که در ساعات اولیه تجاوز صدام، معادلات و موازنه نبرد به نفع جمهوری اسلامی تغییر کرد و در سایه مجاهدت های بی شمار رزمندگان، تمامیت، هویت و استقلال کشور عزیزمان حفظ شد.

وی اضافه کرد: سربلندی، عزت و اقتدار امروز همه ما مدیون و مرهون شهدا، جانبازان، آزادگان و پیشکسوتان چهاردهه پرافتخار میهن اسلامی است.

امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در این بازدید امیر سرلشکر موسوی را همراهی کرد.

برای مشاهده گزارش تصاویری اینجا را کلیک کنید.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3069

به "چندطرح خودکفایی عملیاتی و آموزشی نیروی هوایی ارتش در بوشهر رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چندطرح خودکفایی عملیاتی و آموزشی نیروی هوایی ارتش در بوشهر رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید