پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 9 خرداد 1401

به گزارش نوای پرنده پارسی، امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از بیست درجه به مرور و در طول روز به بیست و نه درجه می رسد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 9 خرداد 1401

به گزارش خبرنگاران؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران آفتابی پیش بینی می گردد. فردا 9 خرداد 1401 آسمان مرکز نسبتا ابری خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 29 درجه سانتیگراد خواهد بود

بر اساس آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، شرایط جوی استان تهران طی سه روز آینده، آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی نیمه ابری و در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد خواهد بود.

آسمان تهران فردا (9 خرداد ماه) غالبا ابری با حداقل دمای 20 و حداکثر دمای 29 درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (10 خرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای 20 و حداکثر دمای 30 درجه سانتیگراد و برای روز چهارشنبه (11 خرداد ماه) آفتابی و با حداقل دمای 21 درجه و با حداکثر دمای 31 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

شرایط آلودگی هوای تهران

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 95 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 68 و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

به گزارش ایسنا؛ بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (8 خرداد ماه) کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می نماید علاوه بر این با توجه به افزایش دما و فراهم شدن شرایط مناسب جهت فراوری آلاینده ازن، در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در بر خی منطقه ها وجود خواهد داشت. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز دوشنبه (9 خرداد ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها می گردد، هرچند با شروع تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا به ویژه در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نیست. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود، بااین حال افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها خواهد شد.

با افزایش تدریجی تندی باد تا ساعات پایانی دوشنبه کاهش غلظت ذرات معلق در بیشتر منطقه ها مورد انتظار خواهد بود، اگرچه وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات احتمال گسیل گردوخاک از منطقه ها مستعد و ورود آن از نواحی غربی کشور کاهش کیفیت هوا را در پی خواهد داشت.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

در منطقه زابل وزش باد شدید، همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی شده است.

از اواسط این هفته بخش هایی از شمال غرب کشور، ارتفاعات تهران، البرز و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده، وزش باد و گاهی رعد وبرق را خواهند داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7645

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 9 خرداد 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 9 خرداد 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید