پرسپولیس بخشی از دیون را پرداخت کرد، پنجره استقلال بسته است

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران، جمشید نورشرق درباره بسته و باز شدن پنجره جابجایی باشگاه پرسپولیس در عرض 24 ساعت گفت: این کار بسیار ناپسندی است که پنجره های باشگاهی یکشنبه بسته و دوشنبه باز شود و برای 30 میلیارد بدهی این طور تصمیم گیری شود. این کار ناپسندی است که نسبت به یک تیم فقط این تصمیم گرفته شود و بین تیم ها تبعیض قائل شوند.

پرسپولیس بخشی از دیون را پرداخت کرد، پنجره استقلال بسته است

وی اضافه کرد: هر سه مقدمه ای که عرض کردم غلط است و بر اساس اطلاعات نادرست. نه فقط برای پرسپولیس این اتفاق افتاده، نه بدهی آنها 30 میلیارد بوده و نه این اتفاق در دو روز گذشته بوده است. مسئله ای که اجتناب ناپذیر هم هست این است که بخشی از مسائل یک باشگاه به شدت رسانه ای می گردد و بخشی از چشم ها پنهان می ماند. بستن پنجره جابجایی به یک ماه پیش بر می گردد. یک ماه پیش به سازمان لیگ اعلام کردیم باشگاه هایی که بدهکار هستند، پنجره جابجاییشان بسته خواهد بود. این موضوع رسانه ای نشد و صلاح هم نیست رسانه ای گردد.

رئیس کمیته مشخص شرایط فدراسیون فوتبال درباره مصاحبه پیروانی بعد از بازی پرسپولیس با صنعت نفت و انتقاد از محرومیت پرسپولیس گفت: مگر شان فدراسیون فوتبال ایران این است که به یک سمت یا یک شخص توجه کند؟ شان فدراسیون سیاست گذاری است و این را در عمل نشان داده است. شاید در کار رسانه ای ضعیف بودیم و دائم گزارش ندادیم. آیا در این مدت اسمی از باشگاه نساجی مازندران آورده شده است؟ خیر.

نورشرق اضافه کرد: دو هفته پیش باشگاه نساجی هم محروم شد ولی مدیران این باشگاه برای دیون خود مشخص تکلیف کردند و پنجره باشگاه باز شد. عین کاری که پرسپولیس انجام داد. باشگاه تراکتور هم اتفاق مشابهی داشت. عین این رفتار با ماشین سازی شد. چه کنیم که استقلال و پرسپولیس و سایر باشگاه ها موج رسانه ای دارند. از پیروانی به عنوان یک پیشکسوت و سایر پیشکسوتان انتظار می رود اصولی راجع به یک موضوع فکر کنند.

وی درباره رویه باز شدن پنجره یک باشگاه محروم تاکید کرد: قبل از آنکه ما به کمیته مشخص شرایط بیاییم این رویه بود که در هر فصل بین 20 تا 25 درصد از مجموع بدهی ها پرداخت و پنجره باشگاه باز می شد. این روش زیبنده فوتبال ما نبود و انبوهی از بدهی ها از فصلی به فصل دیگر منتقل می شد. تلاش ما این بود که این حجم را کاهش بدهیم که در مواردی هم پیروز بودیم. در بعضی موارد هم بنا به دلایلی کارها کُند پیش رفته است مثلاً تغییر مدام مالکیت باشگاه ها.

رئیس کمیته مشخص شرایط ادامه داد: روش ما این بوده که دیون تسویه و مشخص تکلیف شوند. یعنی باشگاه رضایت بازیکن و مربی را بگیرد. ما به مناسبات فی ما بین باشگاه و بازیکن کاری نداریم. باشگاه باید یک دوره زمانی را برای پرداخت دیون مشخص کند و بخشی از تعهدات هم پرداخت گردد. در جلسه ای که دیروز با عزیزی خادم و مدیران باشگاه داشتیم همین بحث بود. باشگاه پرسپولیس بخشی از تعهدات را تسویه کرد. کمیته مشخص شرایط هم متن تعهدنامه ای را تنظیم کرد و به امضای مدیران باشگاه پرسپولیس رسید. آنها تعهد تضامنی نسبت به تسویه دیون ظرف مدت کوتاهی دادند. به این دلیل پنجره ای که از مدتها پیش بسته شده بود، باز شد.

نورشرق درباره شرایط باشگاه استقلال شرح داد: پنجره داخلی استقلال بسته است ولی مراجعه ای به ما نداشته اند. امیدوارم شرحات من موضوع را روشن کرده باشد.

رئیس کمیته مشخص شرایط که با رادیو ورزش گفتگو می کرد، درباره اینکه بعضی از بازیکنان مثل مهرداد کفشگری و رضا نورمحمدی عنوان کرده اند از پرسپولیس شکایتی نداشته اند اما نامشان در لیست شاکیان باشگاه وجود دارد، گفت: آنها می توانند به فدراسیون بیایند و شکایتشان را ببینند. مگر می گردد بدون شکایت برای کسی حکم صادر کنیم؟ فکر می کنم این اظهارنظر آنها به هواداران مربوط باشد (برای فرار از فشار هواداران). ما به این موضوع ورود نمی کنیم. شکایتشان موجود است و پرونده بیانگر رسیدگی به شکایتشان هم وجود دارد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6384

به "پرسپولیس بخشی از دیون را پرداخت کرد، پنجره استقلال بسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس بخشی از دیون را پرداخت کرد، پنجره استقلال بسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید