سرنوشت قهرمانی نیم فصل در دست پرسپولیس

به گزارش نوای پرنده پارسی، پرسپولیسی ها سه بازی باقی مانده در لیگ برتر دارند که در صورت برد در هر سه قطعاً قهرمان نیم فصل خواهند شد و این ساده ترین معادله برای تعیین قهرمان است.

سرنوشت قهرمانی نیم فصل در دست پرسپولیس

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، لیگ برتر ایران به هفته پایانی نیم فصل اول خود رسید. جایی که استقلال در صدر جدول قرار گرفته و سپاهان با یک اختلاف امتیاز در رده دوم است. در شرایط طبیعی صنعت نفت آبادان که با صدر 3 امتیاز فاصله دارد هم می توانست شانس قهرمانی نیم فصل را داشته باشد اما جدال تیم های اول و دوم لیگ برتر در هفته پایانی این فرصت را از صنعت نفت آبادان گرفت و در بهترین حالت می توانند بعد از برد ماشین سازی قعرنشین به جایگاه دوم لیگ برتر فکر کنند. در این بین به دلیل حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا و تعویق بازی های این تیم معادلات مشخص قهرمان کمی پیچیده به نظر می رسد. پرسپولیسی ها سه بازی باقی مانده دارند که در صورت برد در هر سه قطعاً قهرمان نیم فصل خواهند شد و این ساده ترین معادله برای مشخص قهرمان است.

صدرنشینی که کمترین شانس را دارد

استقلال به عنوان صدرنشین لیگ برتر باید بالاترین شانس را برای قهرمانی نیم فصل داشته باشد اما بازی با سپاهان رده دومی در هفته پایانی به میزبانی اصفهان کار را سخت کرده و شانس این تیم را به حداقل رسانده است. استقلال در اصفهان با یک تساوی هم جایگاهش در جدول حفظ می شود اما این نتیجه دلخواه پرسپولیس خواهد بود که با دو برد و یک تساوی هم قهرمان نیم فصل شود. استقلال اگر منتظر نتایج پرسپولیس باشد باید قید قهرمانی را بزند و خودش در ابتدا باید بهترین عملکرد را نشان دهد. اختلافات مدیریت با بازیکنان و اعضای هیئت مدیره هم باعث می شود استقلال از هدف اصلی خود دور شود و این تیم آشفته شانسش کمتر هم باشد.

آهسته و پیوسته

سپاهان نویدکیا آهسته و پیوسته به جمع مدعیان اضافه شد و حالا مدعی قهرمانی نیم فصل بازی هاست. محرم که آرامش مثال زدنی در کنار زمین دارد با صبر و حوصله جهت قهرمانی را پیدا کرده و در پیچ آخر فقط باید استقلال را شکست دهد و منتظر شکست پرسپولیس در یکی از سه بازی و یا از دست دادن امتیاز در دو بازی توسط تیم یحیی باشد.

رکوردزنی برای قهرمانی

پرسپولیس برای قهرمانی در نیم فصل اول نیاز به برد در سه بازی پیش رو دارد و این یعنی 5 برد متوالی در لیگ بیستم که تا به حال تیمی آن را ثبت نکرده و خود پرسپولیس هم بیش از دو برد متوالی در کارنامه اش دیده نمی شود. دو بردی که برابر کنندگان تبریز رقم خورد و ادامه این فرایند برابر کنندگان کرمان و پیکان سختکوش کار آسانی نیست. پرسپولیس در صورت کسب یک شکست در سه بازی می تواند باز هم قهرمان شود و به همراه استقلالی که با سپاهان مساوی کرده در صدر قرار گیرد و اگر یک تساوی در سه بازی داشته باشد شانس قهرمانی به تنهایی را دارد یا شانس قهرمانی مشترک با سپاهان برنده برابر استقلال در هفته پایانی را دارد و اگر هم در دو بازی امتیاز از دست دهد به هیچ عنوان قهرمان نیم فصل نخواهد شد.

مهم ترین بازی برای مشخص قهرمان نیم فصل شاید دیدار پرسپولیس و گل گهر در آخرین بازی باقی مانده از نیم فصل اول باشد. جایی که تیم امیر قلعه نویی در سیرجان میزبان پرسپولیس است. تقابلی که اهمیتش از بازی سپاهان و استقلال کمتر نیست و تأثیر مستقیم در مشخص قهرمان نیم فصل خواهد داشت که می تواند سرنوشت قهرمانی استقلال در نیم فصل لیگ برتر را بعد از مدت ها کسی رقم بزند که تمامی قهرمانی های لیگ برتر استقلال را به دست آورده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6178

به "سرنوشت قهرمانی نیم فصل در دست پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت قهرمانی نیم فصل در دست پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید