پرداخت وام تا سقف 20 میلیون تومان به زنان سرپرست خانوار

به گزارش نوای پرنده پارسی، زندگی امروز/ این زنان به دو طریق مورد حمایت سازمان بهزیستی قرار گرفته اند. یکی از این حمایتها که تنها محدود به زنان تحت پوشش سازمان بهزیستی نیست، پرداخت وام تأمین مالی خرد است. این وام با مشارکت بانک کشاورزی در اختیار زنان حاشیه نشین و روستایی قرار می گیرد.

پرداخت وام تا سقف 20 میلیون تومان به زنان سرپرست خانوار

به گزارش زندگی امروز به نقل از ایسنا، فاطمه عباسی با اشاره به اینکه تا بهمن ماه امسال، 8500 زن سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار گرفته اند، گفت: به 7 هزار نفر از این زنان وام اشتغال تا سقف 20 میلیون تومان پرداخت شده است. 1500 زن دیگر هم که جزو زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این سازمان هستند ، بدون دریافت وام در بخش های دیگر مشغول به کار شده اند.

وی با بیان اینکه یکی از گروه های هدف سازمان بهزیستی در اشتغال زایی و توانمندسازی، زنان سرپرست خانوار هستند، اظهار کرد: این زنان به دو طریق مورد حمایت سازمان بهزیستی قرار گرفته اند. یکی از این حمایتها که تنها محدود به زنان تحت پوشش سازمان بهزیستی نیست، پرداخت وام تأمین مالی خرد است. این وام با مشارکت بانک کشاورزی در اختیار زنان حاشیه نشین و روستایی قرار می گیرد.

به گفته وی، همچنین وام اشتغالزایی هم به این زنان تحت پوشش سازمان بهزیستی تا سقف 20 میلیون تومان با 4 درصد سود و بازپرداخت 5 ساله پراخت می شود.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با بیان اینکه سازمان بهزیستی آموزش و حمایت های جانبی این زنان را هم برعهده گرفته است، شرح داد: سازمان بهزیستی آموزش مهارت های شغلی را هم برای این زنان مدنظر قرار داده و کارگاه های آموزشی در حوزه بازاریابی و مهارت های ارتباطی را هم برای آنها برگزار می کند تا این زنان بتوانند بعد از آغاز اشتغال خود، محصولاتشان را به بازار عرضه کنند.

منبع: زندگی روز
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7332

به "پرداخت وام تا سقف 20 میلیون تومان به زنان سرپرست خانوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام تا سقف 20 میلیون تومان به زنان سرپرست خانوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید