وضعیت دانشجویان سفیدپوست فقیر دانشگاه های انگلیس

به گزارش نوای پرنده پارسی، آمارها نشان می دهد که بیش از نیمی از دانشگاه های انگلستان کمتر از پنج درصد دانشجوی فقیر سفید پوست دارند.

وضعیت دانشجویان سفیدپوست فقیر دانشگاه های انگلیس

به گزارش خبرنگاران و به نقل از یودبلیونیوز، گزارش های منتشر شده از شبکه ملی فرصت های آموزشی انگلیس حاکی از اینست که دانش آموزان سفید پوستی که در مدرسه غذای رایگان دریافت می نمایند پس از مهاجرین کمترین احتمال را دارد که به دانشگاه بروند.

در مناطقی که تعداد دانشجویان کمتر است، دانشجویان سفید پوست اکثریت جمعیت را تشکیل می دهند و آنهایی هم که به دانشگاه می روند عمدتاً به دانشگاه های ارزان تر می روند.

یافته های مؤسسه Ucas نشان از آن دارد که از نظر تعداد، در دانشگاه ها بزرگترین گروه دانشجویان را سفیدپوستان در برمی گیرند. اما جوانان سفید پوست به نسبت جمعیت شان، کمتر از جوانان سیاه پوست و یا نوجوانان آسیایی به دانشگاه وارد می شوند.

دانشگاه های کمبریج و آکسفورد در زمره دانشگاه هایی بودند که کمترین تعداد از دانشجویان سفیدپوست را پذیرش نموده اند.

این در حالی است که دانشگاه شیفیلد هالام(Sheffield Hallam) از میان دانشجویان سفیدپوست فقیر، بیشترین تعداد پذیرش را داشته است. به دنبال آن نیز دانشگاه های لیورپول، جان مورس و تیساید قرار دارند.

سخنگوی سازمان حامی دانشگاه های انگلیس گفت: دانشگاه ها صرف نظر از پیشینه، متعهد به افزایش دسترسی به تحصیلات عالی و اطمینان از موفقیت دانشجویان هستند.

وی ادامه داد، در انگلستان جوانان 18 ساله از مناطق فقیرنشین بیش از هر زمان دیگری به دانشگاه ها می روند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 853

به "وضعیت دانشجویان سفیدپوست فقیر دانشگاه های انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت دانشجویان سفیدپوست فقیر دانشگاه های انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید