هوای مشهد برای گروه های حساس ناسالم است

به گزارش نوای پرنده پارسی، خبرنگاران/خراسان رضوی در حال حاضر کیفیت هوای مشهد با شاخص 108 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

هوای مشهد برای گروه های حساس ناسالم است

بنابر اعلام مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی مشهد بر اساس آخرین اطلاعات واصله از ایستگاه های سطح شهر میانگین شاخص کیفیت هوا در سه ساعت گذشته برای میانگین کل ایستگاه های مشهد 108 و برای گروه های حساس ناسالم بوده است. کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته نیز با عدد 109 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

در حال حاضر کیفیت هوا فقط در ایستگاه های سجاد، لشگر و ماشین ابزار در شرایط سالم هستند و در سایر ایستگاه ها شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

این شرایط هوایی احتمال افزایش بروز علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری های قلبی، ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان را در پیش دارد. بر این اساس توصیه می گردد که افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و بچه ها فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

لازم به ذکر است؛ چنانچه شاخص کیفیت هوا بین عدد 51 تا 100 باشد، کیفیت هوا زرد رنگ و قابل قبول گزارش می گردد. اگر این عدد بین 101 تا 150 و نارنجی رنگ باشد، کیفیت هوا ناسالم برای گروه های حساس شامل بچه ها، سالمندان، بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار است.

کیفیت هوا زمانی به رنگ قرمز درمی آید که شاخص آن فراتر از عدد 150 رود؛ از این رو چنانچه شاخص کیفیت هوا بین عدد 151 تا 200 باشد، گفته می گردد که هوا برای همه افراد ناسالم است.

بعلاوه هنگامی که شاخص قهوه ای رنگ گردد و به بالاتر از عدد 300 برسد، کلیه افراد جامعه باید از قرار گرفتن در هوای آزاد خودداری و یا حتی الامکان شهر را ترک نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7465

به "هوای مشهد برای گروه های حساس ناسالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای مشهد برای گروه های حساس ناسالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید