نمایشگاه مجازی کتاب به صورت نیم سالانه برگزار گردد

به گزارش نوای پرنده پارسی، مهدی محمدی شجاعی مدیر کتابخانه تخصصی دانشگاه ادیان و مذاهب قم و انتشارات دانشگاه ادیان درباره نمایشگاه مجازی کتاب تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در قم، گفت: سال جاری اولین سالی بود که با آرامش تمام در محل کار نشستیم و تمامی کتاب های مورد احتیاج دانشکده ها، مدیران گروه ها، دانشجویان و تازه های نشر در حوزه تخصصی ادیان و مذاهب را انتخاب و سفارش دادیم.

نمایشگاه مجازی کتاب به صورت نیم سالانه برگزار گردد

وی اضافه نمود: نمایشگاه مجازی کتاب تهران اولین تجربه شرکت و خرید کتاب با حجم بالا برای من و همکاران بنده در کتابخانه تخصصی دانشگاه ادیان و مذاهب بود. این رویداد عظیم فرهنگی در اولین تجربه خود مزایا و نواقصی داشت که از نگاه کتابداری که بیش از 19 دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و بیش از 16 نمایشگاه خارجی بین المللی کتاب را تجربه نموده است، به بخشی از آنها اشاره می کنم.

محمدی شجاعی در بیان مزایای نمایشگاه مجازی کتاب تهران پرداخت و اعلام کرد: شرکت و حضور بیش از 1700 ناشر داخلی (آمار بالای حضور پررنگ ناشران شهرستانی در نمایشگاه کتاب)، دسته بندی موضوعی کلیه کتاب ها و امکان جست وجوی موضوعی کتاب، ارائه تخفیف 20 درصدی تمامی ناشران حاضر در نمایشگاه کتاب، عدم احتیاج به حضور و رفت وآمد و استقرار در تهران، تحویل رایگان کتاب - که یکی از سخت ترین بخش های خرید کتاب برای کتابخانه ها و موسسات، بسته بندی و حمل ونقل کتاب ها بود که با حضور فعال پست، این مشکل هم برطرف شده بود - و 24 ساعته بودن نمایشگاه مجازی کتاب، از جمله مزایای این رویداد بود.

وی به نواقص نمایشگاه مجازی کتاب هم اشاره نمود و یادآور شد: اشکالات موجود در قطعی سایت نمایشگاه مجازی کتاب در روزهای اول، حذف سفارش ها از سبد خرید درصورت نهایی نشدن خرید به دلیل سرعت پایین اینترنت یا خطای سایت، اشکال موجود در ثبت اطلاعات کتاب شناختی بعضی از کتاب های موجود در سایت نمایشگاه مجازی کتاب، ثبت و کسر هزینه مکرر برای خرید یک عنوان کتاب، عدم امکان شرکت در نشست ها و گپ وگفت با مولفین و ناشران درخصوص آخرین آثار و فعالیت ها و عدم ارائه تمامی آثار ناشران در سامانه نمایشگاه مجازی کتاب از جمله نواقص نمایشگاه محسوب می شد.

مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب قم در سرانجام توضیح داد: در مجموع نمایشگاه مجازی کتاب، برای علاقه مندان کتاب به خصوص کتابداران، تجربه بسیار خوبی بود. امیدواریم با برطرف نواقص کوچک و قابل اصلاح، این حرکت فرهنگی خوب و نو به صورت نیم سالانه اجرا گردد تا تمامی علاقه مندان کتاب از اقصی نقاط کشور بتوانند به منابع مورد احتیاج خود دسترسی داشته باشند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6234

به "نمایشگاه مجازی کتاب به صورت نیم سالانه برگزار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه مجازی کتاب به صورت نیم سالانه برگزار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید