نارضایتی سیاستمداران آلمان از عملکرد ضعیف هایکو ماس در نقش وزیر امور خارجه

به گزارش نوای پرنده پارسی، بسیاری از سیاستمداران آلمانی از عملکرد هایکو ماس در نقش وزیر امور خارجه آلمان ناراضی بوده و انتقاد شدیدی به وی وارد نموده اند.

نارضایتی سیاستمداران آلمان از عملکرد ضعیف هایکو ماس در نقش وزیر امور خارجه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نشریه دی سایت آلمان از موج انتقادها به هایکو ماس در نقش وزیر امور خارجه آلمان اطلاع داد.

سیاستمداران بلند پایه حزب لیبرال دموکرات و سبزها این انتقاد را به وزیر امور خارجه آلمان وارد می نمایند که از عهده وظایف خود بر نمی آید.

یورگن تریتن، از سیاستمداران بلند پایه حزب سبز آلمان در این باره به هفته نامه اشپیگل گفته است که هایکو ماس همچنان در جستجوی نقش خود در این دفتر است. به گفته وی تحت وزارت خارجه هایکو ماس سیاست خارجی آلمان به سیاست دست روی دست گذاشتن برای حل مسائل تبدیل شده است.

الکساندر گراف لامبسدورف، معاون رئیس فراکسیون حزب لیبرال دموکرات آلمان هم این انتقاد را به هایکو ماس وارد نموده است که در بند حزب سوسیال دموکرات گرفتار شده است.

وی اضافه نمود: برای ماس هر گونه فضای حرکت توسط حزبی پر شده است که از مرحله کشف خود گذشته و در زمینه سیاست خارجی از حزب چپ کپی می نماید.

لامبسدورف گفت وزیر امور خارجه آلمان با موضوعاتی مانند حقوق زنان در سراسر جهان فرار می نماید. این اشتباه نیست، اما من انتظار دارم که وزیر امور خارجه ما کوشش کند در بحران های بین المللی تنش زایی کند. اما حزب سوسیال دموکرات این مسئله را برای هایکو ماس غیر ممکن نموده است.

امید نوری پور، سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون حزب سبز مجلس آلمان هم این مسئله را یادآوری کرد که فرانک والتر اشتاین مایر، در مسئولیت وزارت امور خارجه آلمان یک روند اصلاحات را در پیش گرفته بود تا سیاست خارجی آلمان را سریع تر، قاطعانه تر و اساسی تر کند. اما تحت ریاست هایکو ماس به عنوان وزیر امور خارجه، سیاست خارجی آلمان مبهم تر، رویکردی با مانور بیشتر شده است.

مارتین شولتز، رئیس سابق حزب سوسیال دموکرات آلمان هم در مصاحبه با هفته نامه اشپیگل، انتقاد غیر مستقیمی به وزیر امور خارجه آلمان وارد نموده و گفت که در یک دوران تنش های بین المللی، خطر یک مارپیچ تسلیحاتی تازه و به ویژه با وجود بحران برگزیت و حملات راستگرایان افراطی در اروپا، حزب سوسیال دموکرات آلمان باید نقش رهبری را در سیاست اروپایی و خارجی ایفا نماید.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1878

به "نارضایتی سیاستمداران آلمان از عملکرد ضعیف هایکو ماس در نقش وزیر امور خارجه" امتیاز دهید

1 کاربر به "نارضایتی سیاستمداران آلمان از عملکرد ضعیف هایکو ماس در نقش وزیر امور خارجه" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نارضایتی سیاستمداران آلمان از عملکرد ضعیف هایکو ماس در نقش وزیر امور خارجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید