معرفی جشنواره استار پوزال

به گزارش نوای پرنده پارسی، جشنواره ملی کارآفرین دانشگاهی، بـا هـدف تـبدیل پـروپـوزال هـا، مقالات و تحقیقات علمی دانـشجویی بـه پـروژه هـای قـابل تـجاری سـازی، درسـال 1398 به همت پـارک عـلم و فـناوری دانـشگاه تـربیت مـدرس برگزار گردید.

معرفی جشنواره استار پوزال

اولین هدف برگزاری این جشنواره، راهنمایی پروپوزال ها و سرانجام نامه های کارشناسی ارشد و رساله دکترای دانشجویان سراسر کشور و ایجاد رویکردی برای تبدیل ایده های آکادمیک به طرح های کارآفرینی صنعتی و همچنین ایجاد کسب و کار بر اساس احتیاج داخلی کشور است. شرکت های دانش بینان بر مبنای تبدیل علم به فناوری شکل گرفته­اند و برگزاری چنین جشنواره های خلاقانه و نوآورانه ای موجب شتاب دریافت چنین جریان هایی می گردد.

رابطه ای مستحکم میان فضای علمی و صنعتی هر کشوری، سازنده زیرساخت های صنعتی و مولد کارآفرینی است و باعث توسعه علمی و پژوهشی کشور می گردد. برای توسعه ملی، فناوری و تکنولوژیکی یک سرزمین نباید خللی درستون­های این زیرساخت ایجاد گردد.

دانشگاه، محل تولد صاحبان ایده های نو و خلاق است. صنعت، میدانی است برای سنجش عیار ایده ها و بستری برای رشد و پرورش کارآفرینان جوان و خلاق و محلی برای تلاقی علم و فن است.

کارآفرینی و جهت تاسیس یک شرکت دانش بنیان روایت دیگری دارد. ارتباط موثر میان دانشگاه و صنعت در کشور ما بسیار متفاوت است. دلایل متعددی برای شرح اختلال ها و ضعف­های موجود وجود دارد؛ اما سخن اصلی، تکرار دوباره شکایات نیست. جشنواره ملی کارآفرین دانشگاهی (استارپوزال) به دنبال پاسخی برای سوال برای رفع کردن این مسائل چه باید کرد؟ است.

احتیاج جامعه صنعتی باید درک و برنامه ای استراتژیک برای پاسخ به آن تدوین گردد. تحقیق درمورد احتیاجها، زیرساخت ها و درستی و نادرستی ایده­ها، نمونه­های اندکی از مواردی هستند که پیش از ورود به بازار کسب و کار می بایست بر آن­ها اشراف داشت.

پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، مسئولیت علمی خود می داند تا با حمایت از پروپوزال های فناورانه با قابلیت تجاری سازی، به وظیفه خود در قبال جامعه علمی و صنعتی کشور جامه عمل بپوشاند.

جشنواره ملی کارآفرین دانشگاهی (استارپوزال) پذیرای همه دانش پژوهشان و کوششگران دنیای صنعت و دانش بینان است.

شرکت کنندگان این مسابقه علمی-کارآفرینی در دو گروه به رقابت می پردازند: تیم های دانشگاهی که درحال تحقیق و پژوهش بر یک سرانجام نامه یا مقاله هستند و کسانی که سرانجام نامه دانشگاهی خود را تجاری سازی نموده و ریشه نهال کسب و کارشان هنوز گسترده نشده است. جشنواره ملی کارآفرین دانشگاهی، تنها برای کلان شهرها نیست و امکان کارآفرینی و تجاری سازی ایده­ها در شهرستان ها و روستاها نیز وجود دارد. توسعه علمی و صنعتی باید در تمام ابعاد محقق گردد.

پیش از هر اقدامی ضروری است آگاهی افراد حاضر در جشنواره نسبت به معضلات، نقاط ضعف و قوت بیشتر گردد تا بتوان بهترین برنامه را برای پیشرفتی هدفمند تدوین نمود. به همین دلیل کوشش بر آن است که در خلال جشنواره با برگزاری وبینارهای آموزشی و کارگاه های مشاوره ای، با حضور اساتید مجرب و مشاوران در کنار تیم های پذیرفته شده باشیم.

در جشنواره ملی کارآفرین دانشگاهی، هیچ مرز و فاصله ای وجود ندارد. در این رویداد، ما از حضور گروه های مختلف اعم از مدیران و راهبران شرکت ها، دانشجویان مقاطع تحصیلی متفاوت، افراد خلاق و علاقمند به حوزه کارآفرینی، صاحبان ایده های نوآورانه، شرکت هایی که به دنبال جذب منابع انسانی هستند، سرمایه گذاران در حوزه کارآفرینی و شتاب دهنده ها که در جای جای میهن عزیزمان هستند بهره مند هستیم.

برای دومین جشنواره ملی کارآفرین دانشگاهی جوایز ویژه و منحصر به فردی در نظر گرفته شده است. این جشنواره با بیش از 200 میلیون تومان جایزه نقدی نسبت به سایر جشنواره­های هم تراز دانشجویی خود تمایز بسیاری دارد.

رویداد ملی کارآفرین دانشگاهی، حوزه های علمی متعددی را در بر می گیرد که توانایی تاسیس شرکت­های دانش بنیان را دارند: تمامی رشته های پزشکی، فنی و مهندسی، علوم انسانی، اقتصادی و صنایع غذایی، آموزش و محیط زیست. این رویداد کارآفرینی دانشگاهی، از منظر پذیرایی و فراهم آوردن بستر رقابت برای تعداد زیادی از رشته های علمی و فنی نیز حائز اهمیت است.

جوایز:

بیش از 300 میلون تومان برای 40 برگزیده .

نفر اول 30 میلیون تومان

نفر دوم 25 میلیون تومان

نفسر سوم 20 میلیون تومان

7 جایزه 7 میلیون تومانی

10 جایزه 4 میلیون تومانی

20 جایزه 2 میلیون تومانی

متقاضیان می­توانند، جهت ثبت آثار خود به سایت جشنواره به نشانی https://www.starposal.comو برای کسب هرگونه اطلاعات بیشتر به اینستاگرام جشنواره یا سایر راه­های ارتباطی مراجعه کنند.

گفتنی است آخرین مهلت ارسال ایده­های شما تا 20 مهر ماه 99 است و این تاریخ تمدید نخواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5232

به "معرفی جشنواره استار پوزال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی جشنواره استار پوزال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید