محاکمه 3 متهم محیط زیستی در دادگاه

سر پرست اداره محیط زیست نهاوند از ارجاع سه پرونده زیست محیطی به دادگاه نهاوند خبر داد.

محاکمه 3 متهم محیط زیستی در دادگاه

به گزارش خبرنگار از ، سعید رسولی سرپرست اداره محیط زیست نهاوند بیان نمود: هفته گذشته سه پرونده زیست محیطی به منظور مطالبه جریمه 30 میلیون تومانی بابت ایجاد ضرر و زیان به وحوش به دادگاه حقوقی نهاوند ارجاع شد.

او افزود: اتهام افراد خاطی در این پرونده ها کشتن یک راس کفتار در منطقه آزاد، دو راس قوچ وحشی در منطقه حفاظت شده ملوسان و یک بهله پرنده شکاری در مناطق آزاد این شهرستان است.

سرپرست اداره محیط زیست نهاوند افزود: در این رابطه برای سه متهم پرونده قضایی تشکیل شد که پس از رسیدگی، آن ها در دادگاه کیفری محکوم شده و با توجه به زیانی که به وحوش وارد کرده بودند برای دو راس قوچ وحشی مبلغ 20 میلیون تومان و برای یک بهله پرنده شکاری و یک راس کفتار هم 10 میلیون تومان مطالبه شده است.

رسولی از ارجاع پرونده یک نفر به اتهام کشتن یک راس گراز که اوایل هفته جاری در منطقه حفاظت شده ملوسان رخ داد به دادگاه خبر داد و افزود: متهم به دادسرای نهاوند معرفی شده و پرونده در شعبه اول تحت رسیدگی واقع شده است که در صورت احراز اثبات جرم توسط متهمان، باید 2 میلیون و 400 هزار تومان جریمه پرداخت کنند.

او با اشاره به صدور اخطاریه به 6 واحد تولیدی صنعتی گفت: با توجه به قانون جدید محیط زیست، واحد های تولیدی باید در خصوص شرایط آلودگی خوداظهاری داشته باشند در غیر این صورت متخلف شناخته می شوند.

سرپرست اداره محیط زیست نهاوند افزود: در این زمینه به 6 واحد تولیدی صنعتی که مشمول قانون خوداظهاری آلودگی خاک هستند اخطار لازم داده شده که شرایط آلودگی خود را اعلام کنند تا مشمول مجازات نشوند.

د.ا

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 17 دی 1398 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3078

به "محاکمه 3 متهم محیط زیستی در دادگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاکمه 3 متهم محیط زیستی در دادگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید