لزوم توسعه زیرساخت های ارتباطی برای ورود 5G

به گزارش نوای پرنده پارسی به نقل از وزارت ارتباطات، بهزاد اکبری عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس در چهل و ششمین جلسه از سلسله نشست های نقد و اندیشه با موضوع 5G نسل نو در ارتباطات به مزایای توسعه این تکنولوژی اشاره نمود و گفت: با ارتقای اینترنت، خدمات اینترنت اشیا نیز توسعه می یابد و انقلاب صنعتی چهارم محقق می گردد و در ادامه، ورود نسل جدید خودروهای خودران امکان پذیر می گردد.

لزوم توسعه زیرساخت های ارتباطی برای ورود 5G

وی اظهار داشت: سرعت بالای بیش از یک گیگابایت در ثانیه، افزایش ارتباطات مطمئن (اینترنت متصل به شبکه) و تأخیر بسیار پایین که به زیر 10 میلی ثانیه می رسد و در اعمال جراحی از راه دور مؤثر است، همراه با پوشش سراسری و حدبیشتری، از ویژگی های نسل پنجم ارتباطی (5G) است.

اکبری درباره لزوم پیاده سازی 5G در ایران گفت: در سال 2030 نسل پنجم اینترنت در همه دنیا راه اندازی می گردد. بنابراین باید زیرساخت های این بخش را از حالا توسعه دهیم که در این زمینه می توان به توسعه فیبرنوری و افزایش فرکانس با یاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اشاره نمود. باید توجه کنیم که این نسل از اینترنت تحول بزرگی در ابعاد مختلف زندگی ایجاد می نماید.

عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت درخصوص نقش باندهای فرکانسی 700-800 در شکل گیری 5G، اضافه کرد: ارتباطات مطمئن و بدون قطعی در فرکانس های پایین امکان پذیر است. بنابراین بیشتر کشورها، باندهای فرکانسی 700-800 را آزاد نموده اند و در اختیار اپراتورهای تلفن همراه قرار دادند تا از این طریق بتوانند به ارائه خدمات اینترنت به مردم بپردازند.

وی با اشاره به توسعه اینترنت و افزایش دسترسی به حریم خصوصی کاربران توضیح داد: با توسعه 5G، حریم خصوصی کاربران نیز تحت تأثیر قرار می گیرد و در این زمینه نگرانی هایی وجود دارد که باید پیش از وقوع اتفاقات مختلف، تصمیمات قانونی برای پیشگیری از تخلفات گرفته گردد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه در سال های گذشته رشد تکنولوژی در حوزه های مختلف ما را غافلگیر کرد اضافه کرد: تجربه به ما نشان می دهد که رویکرد ما در برخورد با تکنولوژی سلبی بوده است؛ بنابراین لازم است از امروز به این موضوعات در حوزه 5G توجه کنیم تا از بروز مسائل پیشگیری گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 18 شهریور 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4775

به "لزوم توسعه زیرساخت های ارتباطی برای ورود 5G" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم توسعه زیرساخت های ارتباطی برای ورود 5G"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید