فیس بوک از قوانین اخبار جعلی سنگاپور اطاعت کرد

به گزارش نوای پرنده پارسی به نقل از انگجت، فیس بوک مدتی به طور اختیاری اخبار جعلی و اطلاعات غلط را در پلتفرم خود با برچسب هایی تعیین می کرد. اما اکنون به نظر می رسد این شبکه اجتماعی در سنگاپور مجبور به تعیین کردن اخبار جعلی است.

فیس بوک از قوانین اخبار جعلی سنگاپور اطاعت کرد

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

این شبکه اجتماعی برای پیروی از قوانین سنگاپور پستی که در 23 نوامبر منتشر شده و حاوی اطلاعات غلط بود را با برچسبی مخصوص معین کرد. این قانون برای جلوگیری از گسترش اطلاعات غلط در این کشور آسیایی تصویب شده است.

دولت سنگاپور اعلام نموده الکس تان شهروند استرالیایی و صاحب وبلاگ استیت تایمز ریویو ادعاهایی دروغین درباره انتخابات منتشر نموده است. تان هم اکنون تحت تحقیقات واقع شده است البته این فرد در سنگاپور زندگی نمی نماید.

از سوی دیگر فیس بوک در بیانیه ای به رویترز به طور مستقیم با این قانون مخالفت ننموده اما درباره احتمال سواستفاده از آن هشدار داده است. در این بیانیه آمده است: امیدواریم دولت سنگاپور تضمین کند قانون مبارزه با اخبار جعلی روی آزادی بیان تاثیر نمی گذارد.

طبق قانون سنگاپور پست های مختلف در شبکه های اجتماعی که از خارج این کشور نیز ارسال شده اند، شامل قوانین اخبار جعلی می شوند و عدم اطلاعات از قانون 10 سال زندان یا جریمه ای 731 هزار دلاری در پی خواهد داشت.

این نخستین باری است که فیس بوک تحت قوانینی خاص دستوراتی برای اصلاح یک پست را اجرا می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2774

به "فیس بوک از قوانین اخبار جعلی سنگاپور اطاعت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک از قوانین اخبار جعلی سنگاپور اطاعت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید