فعالیت کیتو را محدود می کنیم، کار در امارات سخت شده است

به گزارش نوای پرنده پارسی، ابوالقاسم رحمانی در تبادل نظر با خبرنگاران درباره دو تابعیتی بودن مدیرعامل شرکت کیتو که یکی از شرکت های متعلق به این مجموعه است، گفت: دو تابعیتی بودن این فرد را هم تایید می کنم هم تایید نمی کنم.

فعالیت کیتو را محدود می کنیم، کار در امارات سخت شده است

وی با بیان اینکه در حال محدود کردن شرکت کیتو هستیم، ادامه داد: مسئله ای که درباره این شرکت در امارات متحده عربی داریم، مربوط به صاحب اماراتی آن است. چرا که سالانه مجبور به پرداخت مبلغی به دلیل امتیاز کفالت به وی هستیم و در این زمینه مشکلاتی وجود دارد.

رحمانی با اشاره به اینکه فعالیت در امارات نسبت به گذشته کمی سخت شده است، توضیح داد: بسیاری از امور تاسیسات دریایی از جمله راهبری شناورهای این شرکت در آب های خلیج فارس به وسیله شرکت کیتو انجام می گردد. این در حالی است که قصد داریم بخش اجرایی امور که مربوط به شناورهای تحت تملک کشور است را به ایران منتقل کنیم. راهبری شناورها را هم به شرکتی منتقل خواهیم کرد دیگر چرا که راهبری شناورها باید توسط شرکت غیر ایرانی انجام گردد که قرار است با توجه به سخت شدن شرایط کار در امارات متحده عربی به یکی از شرکت های ما در عمان منتقل گردد.

به گفته این مقام مسوول، هزینه های مربوط به بخش مدیریت و مالکیت این قبیل شرکت ها که بدلیل فضای تحریم ها شکل گرفته اند، به طور عمومی بالاست.

مدیرعامل شرکت تاسیسات دریایی تاکید نمود: مدیرعامل این شرکت از اسفند ماه سال گذشته با ما قطع همکاری نموده است و یکی از دلایلی هم که به سفر رفته انجام مقدمات برای ایجاد محدودیت در فعالیت این شرکت است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره اینکه مدیرعامل کیتو به دلیل داشتن تابعیت کانادا مجبور به رفت و آمد مرتب به این کشور است، گفت: بله. در جریان هستم. به طور کلی در کوشش هستیم تا میزان وابستگی فعالیت های خود به شرکت کیتو را به شدت کاهش داده و محدود کنیم.

این مقام مسوول درباره اینکه گفته می گردد مدیرعامل کیتو حدود 180 میلیون تومان حقوق دریافت می نماید، گفت: حقوق دریافتی وی این رقم نیست.

از دکل گم شده شرکتی که مدیر دو تابعیتی دارد

به گزارش خبرنگاران، 47 درصد سهام شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران متعلق به صندوق تعاون نیروی انتظامی، 51 درصد آن متعلق به صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت و 2 درصد آن نیز متعلق به پرسنل است. این شرکت برای انجام بخشی از فعالیت های خود و همچنین به منظور گام برداشتن در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی، اقدام به تاسیس هلدینگی کرد و در نتیجه این اقدام شرکت های متعددی ایجاد شد که البته در ظاهر خصوصی بودند. یکی از این شرکت ها که طی سال های گذشته حواشی زیادی را از سر گذرانده است، کیتو است. شرکتی که در فضای تحریم های سال 91-90 در امارات متحده عربی ثبت شد. وظیفه این شرکت انجام امور راهبری و مدیریت فعالیت های شناورهای ایرانی در آب های خلیج فارس است و از آنجایی که سهام برتر شرکت تاسیسات دریایی مربوط به صندوق بازنشستگی صنعت نفت است، مدیرعامل شرکت کیتو را مدیرعامل تاسیسات دریایی تعیین می نماید.

فعالیت این شرکت همیشه با حواشی زیادی همراه بوده است که از جمله آن می توان به پرونده دکل فورچانا، معروف به دکل گم شده اشاره نمود. ضمن اینکه مدیرعامل این شرکت نیز جزو مدیران دو تابعیتی است.

90 درصد فساد را کم کردیم

غلامرضا منوچهری، معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور توسعه و مهندسی در مراسم انتصاب رحمانی به عنوان مدیرعامل تاسیسات دریایی گفته بود: اگر شاخص 100 را برای فساد اقتصادی که در شرکت تاسیسات دریایی و همچنین شرکت سرمایه گذاری و شرکت های تابعه، از جمله شرکت کیتو رخ داده بود در نظر بگیریم، در حال حاضر با 80 و تا 90 درصد این فساد مبارزه نموده ایم. این تغییری است که در کشور، وزارت نفت و این شرکت ایجاد شده و باید سالم سازی را ارج نهیم و از آن حمایت کنیم .

به گزارش خبرنگاران، شرکت تاسیسات دریایی، شرکت خدمات مهندسی است، که در زمینه مهندسی، طراحی، ساخت و نصب، تعمیر و اجرای سازه های ثابت و متحرک دریایی از قبیل سکوهای شناور و نیمه شناور دریایی، اسکله ها، خطوط لوله و تأسیسات فراساحلی در صنایع نفت و گاز فعالیت می نماید. این شرکت در سال 1380 تأسیس شد و هم اکنون دارای چندین یارد کشتی سازی و سایت های صنعتی و کارخانجات جانبی مرتبط، همچنین مالک ناوگان گسترده ای از کشتی های لوله گذار، شناورهای جرثقیل دار، تجهیزات و ماشین آلات است.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2870

به "فعالیت کیتو را محدود می کنیم، کار در امارات سخت شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت کیتو را محدود می کنیم، کار در امارات سخت شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید