فرید قادرپناه: نام بوی گند دهن خانم مارکز صادقانه است

به گزارش نوای پرنده پارسی، فرید قادرپناه کارگردان نمایش بوی گند دهن خانم مارکز درباره انتخاب این نام برای نمایش و دیگر ویژگی های این اثر نمایشی توضیح داد.

فرید قادرپناه: نام بوی گند دهن خانم مارکز صادقانه است

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، فرید قادرپناه نویسنده، کارگردان و سرپرست گروه تئاتر ریگولیتو درباره اجرای نمایش بوی گند دهن خانم مارکز گفت: این نمایش درباره اتفاقاتی است که هفت سال بعد از ناپدید شدن پترسون نویسنده شناخته شده شهر رخ می دهد. او در شصت و چندسالگی به دلایل نامشخصی دیوانه و ناپدید می شود، اما حالا بعد از گذشت هفت سال اتفاقاتی رخ می دهد که به او نیز مرتبط است.

وی ادامه داد: این نمایش از 28 مهر ماه در عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه رفته است. داستان نمایش در یک مکان و موقعیت واقعی شکل می گیرد، اما قصه و اتفاقاتی که می افتد، غیرواقعی هستند و ممکن است در هیچ کجای دنیا رخ ندهد. بازی ها نیز مرز باریکی بین رئال و غیررئال هستند، اما دیالوگ ها به شکل واقعی بیان می شوند.

قادر پناه با اشاره به علاقه ای که به آثار هارولد پینتر دارد، درباره شباهت نمایش به کار های این نویسنده بیان نمود: نمایش بوی گند دهن خانم مارکز از لحاظ فضاسازی و سکوت هایی که در نمایشنامه های پینتر شاهد هستیم به آثار وی نزدیک است. البته من هیچگاه خودم را با این نویسنده بزرگ مقایسه نمی کنم، اما به دلیل علاقه ای که به آثار وی دارم تلاش می کنم که به فضای آثارش نزدیک شوم.

وی درباره طراحی صحنه نمایش توضیح داد: دکور نمایش فضایی غیررئالیستی دارد، چون دوست دارم تماشاگران برداشت خودشان را از فضاسازی نمایش و دلیل انتخاب این دکور داشته باشند از همین رو طراحی صحنه نمایش به شیوه ای متفاوت از خود اجرا است.

کارگردان نمایش پناهکاه در خاتمه درباره انتخاب نام اثر بیان نمود: قبل از نگارش نمایشنامه نام آن را انتخاب کردم و بعد داستان را نوشتم. قرار بود این نمایشنامه داستانی عاشقانه داشته باشد، اما در نهایت کار کمی تلخ شد، چون حفظ لطافت و عاشقانه بودن یک اثر تا خاتمه بسیار سخت است و من هنوز نتوانستم به این توانایی برسم. نام نمایش شاید ارتباط مستقیمی به داستان نداشته باشد و دیالوگی است که از زبان یکی از شخصیت ها بیان می شود، اما از آنجا که به دنبال اسمی صادقانه بودم، تصمیم گرفتم این نام را تا آخر نگارش داستان حفط کنم و تغییری در آن به وجود نیاورم.

کاوه مرحمتی، مینا زرنانی، امین جلالی، آزاده مشعشعی بازیگران نمایش بوی گند دهن خانم مارکز هستند که تا 28 آبان ساعت 19:30 در عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه خواهد بود.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2801

به "فرید قادرپناه: نام بوی گند دهن خانم مارکز صادقانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرید قادرپناه: نام بوی گند دهن خانم مارکز صادقانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید