غلبه انسان بر ماشین هوش مصنوعی در یک مناظره !

به گزارش نوای پرنده پارسی، در آخرین سری از رویدادهای مقابله انسان با ماشین، یک انسان توانست در مناظره با ماشین هوش مصنوعی آی بی ام پیروز گردد.

غلبه انسان بر ماشین هوش مصنوعی در یک مناظره !

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از انگجت، پس از آنکه انسان در بازی های Go(بازی متعلق به گوگل) و Dota 2 (یک بازی آنلاین) از هوش مصنوعی بازنده شد، نبرد بین ماشین و انسان جذابیت خود را باخت و یک سویه به نظر می رسید.

اما به نظر می رسد بالاخره انسان توانسته در مقابله با نسل آینده ربات ها برنده گردد. هریش ناتاراجان قهرمان مناظره در یک رویارویی با سیستم هوش مصنوعی شرکت آی بی ام به نام Miss Debater برنده شد. این رویارویی در کنفرانس Think در سانفرانسیسکو برگزار شده بود و صدها خبرنگار تماشاچی آن بودند.

هریش ناتاراجان برنده مسابقات مناظره اروپا در سال 2012 میلادی است. او و سیستم هوش مصنوعی آی بی ام به مدت 25 دقیقه درباره یارانه های مربوط به دوره پیش دبستانی با یکدیگر مناظره کردند.

هر طرف 15 دقیقه فرصت داشت تا برای مناظره آماده گردد. پس از آن هر طرف 4 دقیقه برای ارائه بیانیه آغازین، چهار دقیقه برای استدلال متقابل و 2 دقیقه فرصت برای جمع بندی در اختیار داشت.

سیستم آی بی ام به نام Miss Debater از مخزن اطلاعات خود که حاوی 10 میلیارد جمله برگرفته از روزنامه ها و ژورنال های آکادمیک بود، سخنرانی خود را انتخاب کرد.

این رویارویی آخرین رویداد از سری چالش های عظیم آی بی ام درحوزه مقابله انسان و ماشین هوشمند است.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 826

به "غلبه انسان بر ماشین هوش مصنوعی در یک مناظره !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلبه انسان بر ماشین هوش مصنوعی در یک مناظره !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید