عذرخواهی تلفنی پادشاه سعودی از ترامپ به خاطر تیراندازی نظامی سعودی در آمریکا

به گزارش نوای پرنده پارسی، ترامپ: پادشاه سعودی در تماس تلفنی گفت فرد مهاجم به هیچ وجه نماینده احساسات مردم عربستان نیست که عاشق مردم آمریکا هستند.

عذرخواهی تلفنی پادشاه سعودی از ترامپ به خاطر تیراندازی نظامی سعودی در آمریکا

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

پادشاه عربستان سعودی در تماس تلفنی با دونالد ترامپ از او بابت تیراندازی یک نظامی سعودی در یک پایگاهی نظامی در آمریکا عذرخواهی کرد.

به گزارش نوای پرنده پارسی به نقل از نیویورک تایمز، بامداد آدینه یک نظامی عربستانی که دانشجوی پایگاه نظامی پنساکولا در ایالت فلوریدا آمریکا بود با تیراندازی به سمت دیگر دانشجویان آمریکایی این پایگاه، 3 نفر را کشته و 8 نفر را زخمی کرد. این شهروند سعودی یک نظامی ارتش عربستان سعودی است که در پایگاه دریایی پنساکولا در حال آموزش بوده است.

ورودی پایگاه نظامی پنساکولا پس از تیراندازی/عکس:آسوشیتدپرس

محمد سعید الشمرانی شهروند عربستانی تبار به ضرب گلوله نیروهای امنیتی این پایگاه از پا درآمده است.

دونالد ترامپ دیروز خبر تماس تلفنی پادشاه عربستان سعودی را در یک رشته توییت اظهار داشت و نوشت ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی پس از این حادثه با او تماس گرفته و مراتب تسلیت خود به خانواده های قربانیان را اعلام نموده است.

به گفته ترامپ، پادشاه سعودی در این تماس تلفنی تاکید نموده: فرد مهاجم به هیچ وجه نماینده احساسات مردم عربستان نیست که عاشق مردم آمریکا هستند.

توییت ترامپ درباره تماس تلفنی پادشه عربستان

مقامات امنیتی آمریکا تحقیقات درباره این حادثه را شروع نموده اند تا انگیزه مهاجم را از احتمال تروریستی بودن این حادثه تعیین نمایند.

فرماندار ایالت فلوریدا آمریکا در واکنش به این حادثه خواهان پرداخت غرامت دولت سعودی به قربانیان این حادثه شده و گفته: دولت عربستان باید برای جبران خسارات به قربانیان این تیراندازی اقدام کند. دولت سعودی به این افراد (قربانیان) بدهکار است چرا که مهاجم یکی از افسران ارتش عربستان سعودی بوده است.

افکار عمومی در آمریکا پس از حادثه 11 سپتامبر حساسیت ویژه ای روی اتباع سعودی دارند. در واقعه 11 سپتامبر 15 نفر از 19 مهاجم تروریستی از اتباع و شهروندان عربستان سعودی بودند.

لازم به ذکر است روز چهارشنبه هفته گذشته نیز در جریان یک تیراندازی یک سرباز آمریکایی در پایگاه نظامی پرل هاربر آمریکا در هاوایی، دو نفر کشته شدند.

پرونده نقش دولت عربستان سعودی در حادثه 11 سپتامبر هنوز به طور کامل بسته نشده و هر از چندی بعضی مقامات آمریکا از تحقیقات و ارایه اطلاعات جدید درباره نقش بعضی مقامات سعودی در انجام مهیب ترین حمله تروریستی به خاک آمریکا، سخن می گویند.

سال گذشته نیز یک قاضی فدرال آمریکا درخواست دولت عربستان سعودی برای مختومه شدن پرونده نقش دولت سعودی در حادثه 11 سپتامبر را رد نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3231

به "عذرخواهی تلفنی پادشاه سعودی از ترامپ به خاطر تیراندازی نظامی سعودی در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی تلفنی پادشاه سعودی از ترامپ به خاطر تیراندازی نظامی سعودی در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید