شرکت هواپیمایی کارون واگذار شد ، آشیانه کارون از خوزستان می رود؟

به گزارش نوای پرنده پارسی، یک منبع مطلع فروش قطعی شرکت هواپیمایی کارون (نفت سابق) را تایید کرد.

شرکت هواپیمایی کارون واگذار شد ، آشیانه کارون از خوزستان می رود؟

خبرنگاران: ایرنا به نقل از یک منبع مطلع نوشت: شرکت هواپیمایی کارون که آشیانه اصلی آن در محدوده عملیاتی فرودگاه بین المللی اهواز واقع شده پس از برگزاری مزایده به بهای سه هزار و 400 میلیارد ریال به بخش خصوصی واگذار شده است. 35 درصد مبلغ مزایده به صورت نقدی و بقیه به صورت اقساط بلند مدت به صندوق بازنشستگی نفت پرداخت می گردد.

این منبع با اشاره به اینکه پیش از این مالک این ایرلاین، وزارت نفت بود که بر اساس اصل 44 قانون اساسی به صندوق بازنشستگی نفت واگذار شد اضافه نمود: بر اساس توافق اجرا شده این شرکت همچنان در خوزستان ماندگار خواهد بود و پرسنل این شرکت که حدود 200 نفر هستند تعدیل نخواهند شد.

شرکت هواپیمایی کارون چهار فروند هواپیمای فوکر 100 و پنج فروند فوکر 50 در اختیار دارد که گفته می گردد 2 فروند هواپیمای فوکر 100 آن به علت نبود قطعات مورد احتیاج ناشی از تحریم های ظالمانه آمریکا، زمین گیر شده است. این شرکت پیش از این کارکنان شرکت نفت و مجموعه های وابسته به نفت را در مناطق مختلف عملیاتی جا به جا می کرد ولی بعدها خدمت رسانی خود را به عموم مردم در خطوط داخلی تسری داد.

مالک جدید شرکت هواپیمایی کارون (نفت سابق) نیز در این زمینه گفت: با وجود خرید شرکت، هنوز اسناد واگذاری از صندوق بازنشستگسی نفت داده نشده و عملیات نقل و انتقال صورت نگرفته است.

یدالله پروانه زاده با رد بعضی شایعه ها مبنی بر پرداخت نکردن حقوق کارکنان شرکت هواپیمایی کارون گفت: حقوق همه کارکنان سر موعد مقرر که 25 هر ماه است پرداخت شده و هیچ کارمندی نمی تواند ادعای مطالبه حقوق معوقه داشته باشد.

وی هرگونه تغییرات در ساختار اداری و تشکیلاتی شرکت هواپیمایی کارون را به بعد از نقل و انتقال قطعی موکول کرد.

شرکت هواپیمایی کارون (نفت سابق) جزء قدیمی ترین ایرلاین های فعال کشور محسوب می گردد که در مدت فعالیت بیش از 80 سال، سانحه هوایی در کارنامه عملیاتی خود ندارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: چمدان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1568

به "شرکت هواپیمایی کارون واگذار شد ، آشیانه کارون از خوزستان می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت هواپیمایی کارون واگذار شد ، آشیانه کارون از خوزستان می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید