سودان در فهرست تروریستی آمریکا باقی ماند، تصمیم شورای امنیت درباره دارفور

به گزارش نوای پرنده پارسی، گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم درجهان، نام سودان را همچنان در فهرست کشورهای حامی گروه های تروریستی باقی نگه داشت.

سودان در فهرست تروریستی آمریکا باقی ماند، تصمیم شورای امنیت درباره دارفور

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه های سودانی، گزارش سالانه آمریکا درخصوص تروریسم در سال 2018 دیروز منتشر شد. در این گزارش آمده است: سودان بعضی اقدامات عملی را برای همکاری با آمریکا در راستای مبارزه با تروریسم انجام داده و با همکاری بعضی کشورهای منطقه ای گروه های تروریستی را سرکوب نموده و به مبارزه با تهدیدات علیه منافع آمریکا در سودان برخاسته است.

وزارت خارجه آمریکا با اشاره به شکست داعش در سوریه و عراق اضافه نمود: این گروه تروریستی در سایر کشورهای دنیا پراکنده شده است. عناصر وابسته به داعش در سودان همچنان حضور دارند و اقدام به عملیات تروریستی در این کشور به ویژه خارطوم می نمایند، اما این عملیات ها خیلی گسترده نیست. با وجوداین، داعش داخل سودان فعال است ولی افق این فعالیت چندان روشن نیست.

در این گزارش با اشاره به سرنگونی نظام عمرالبشیر در خارطوم آمده است: سودان گام های راهبردی ملی در راستای مبارزه با افراط گرایی و خشونت برداشته و از ابزارهای مالی، اجتماعی ، دینی برای از بین بردن تاثیرات افراط گرایی استفاده نموده است.

به نوشته رسانه های سودانی، دولت انتقالی خارطوم اعلام نموده است: سودان از حمایت گروه های تروریستی دست برداشته و مذاکرات خود را با واشنگتن برای حذف نام این کشور از فهرست تروریستی شروع نموده است.

آمریکا در سال 1993 به علت میزبانی سودان از سرنموده معدوم شبکه القاعده نام این کشور را در فهرست حامیان گروه های تروریستی قرار داد و از آن موقع به بعد، تحریم های مالی شدیدی را علیه خارطوم اعمال کرد.

خبر دیگر از سودان حاکی است که شورای امنیت در نشست اخیر خود با تمدید ماموریت نیروهای حافظ صلح سازمان ملل به مدت یک سال در دارفور (غرب سودان) موافقت کرد. نیروهای حافظ صلح سازمان ملل از سال 2007 تاکنون در دارفور مستقرند و قرار است طی سال 2020 به طور کامل از این منطقه خارج شوند.

اکنون 7 هزار و 800 سرباز سازمان ملل در دارفور مستقرند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2958

به "سودان در فهرست تروریستی آمریکا باقی ماند، تصمیم شورای امنیت درباره دارفور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودان در فهرست تروریستی آمریکا باقی ماند، تصمیم شورای امنیت درباره دارفور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید