سند ناپایداری مهار کرونا در ایران

به گزارش نوای پرنده پارسی، خبرنگاران : مقایسه متغیرهای نگران کننده کرونا در دی ماه نشان می دهد فرایند نزولی متغیر های کرونایی در ایران ناپایدار است.

سند ناپایداری مهار کرونا در ایران

به گزارش اقتصاد نیوز، فرایند متغیرهای نگران کننده بیماری کرونا در ایران در مسیری نزولی قرار گرفته است. این در حالی است که مقایسه رشد روزانه چهار متغیر نشان از ناپایداری بخش بستری روزانه در دی ماه داشته است.

ناپایداری بستری های روزانه

شمار مبتلایان روزانه در نیمه دی ماه با 2 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 6 هزار و 73 تن رسید. آمارها نشان می دهد که رشد روزانه این متغیر نوساناتی را پشت سر گذاشت.

همگام با تغییرات ثبت شده در ابتلا، بستری روزانه نیز از ابتدای دی ماه تا به امروز دستخوش تغییراتی همسو با متغیر ابتلا شد.

در همین خصوص در حالی که متغیر بستری در روز گذشته به کمترین خود در 6 ماه اخیر رسیده بود اکنون 54 درصد رشد را ثبت نموده است. در نهایت شمار بستری های روزانه 769 تن رقم خورد.

از ابتدای دی ماه تا به امروز مقایسه فرایند رشد روزانه بستری و ابتلا نشان می دهد که افزایش و کاهش این دو متغیر کاملا رفتاری مشابه را از خود بر جای گذاشته است.

به عبارت دیگر در بازه ای که ابتلای روزانه دچار ریزش آماری می شد بستری ها نیز کاهش پیدا می کردند و با هر افزایش در آمارهای ابتلا میزان بستری ها نیز افزایشی محسوس را به ثبت می رساندند.

با این وجود بازه تغییرات رشد روزانه ابتلا به مراتب کمتر از این بازه در میزان بستری ها بوده است. این اتفاق نشان می دهد که همیشه بستری روزانه در ایران بسیار ناپایدار تر از ابتلا بوده است.

این عبارت نمایانگر این مورد است که در عین کاهش ابتلای بیماری شدت بیماری هنوز در حد بالایی واقع شده است و بیماران بیشتر نیازمند بستری شده اند.گمان دوم آن است که ممکن است تعدیل استانداردهای بستری رخ داده و چون فشار بر کادر درمان کمتر شده بیماران با شرایط خفیف تر هم بستری می شوند.

باتوجه به آنکه شرایط فوتی های روزانه کرونا در حدپایینی واقع شده است گمان دوم محتمل تر از قبل به نظر می رسد.

اما این تغییرات در بهبودی ها و فوتی های روزانه چه فرایندی را از خود بر جای گذاشته است؟

فرایند رشد بهبودی و مرگ و میر

شمار بهبودی های روزانه در نیمه دی ماه 12 درصد کمتر از روز گذشته بوده است. این در حالی است که فوتی های روزانه نسبت به همین موقعیت در روز جاری بیش از 7 درصد رشد را ثبت نموده است.

فرایند رشد روزانه این دو متغیر در روزهای اخیر بیانگر آن است که افزایش ها و کاهش های این روزهای جانباختگان و بهبودیافتگان رفتاری بعضا موافق و بعضا مخالف هم داشته اند.

مقایسه این فرایندها شرح مشخصی را از توان درمانی ارائه نمی دهد اما با این حال حد پایین فوتی های روزانه نشان از کمتر شدن شرایط سیاه این بیماری داشته است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5987

به "سند ناپایداری مهار کرونا در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند ناپایداری مهار کرونا در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید