سفر نمکی به مازندران برای ارزیابی کمبودها و مسائل درمانی مردم

به گزارش نوای پرنده پارسی، وزیر بهداشت گفت: بخش دیالیز مهم ترین نیاز مردم غرب مازندران است به طوریکه فضا و امکانات آن کمتر از استاندارد بوده و پیگیری این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

سفر نمکی به مازندران برای ارزیابی کمبودها و مسائل درمانی مردم

به گزارش خبرنگاران، سعید نمکی در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید بهشتی نوشهر در جمع خبرنگاران، گفت: پروژه اورژانس جدید و بخش ایزوله بیمارستان تا انتهای سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

نمکی هدف از سفر خود به غرب استان مازندران و شهرستان های نوشهر و چالوس را ارزیابی کمبودها و مسائل مردم منطقه گفت و اضافه نمود: بخش دیالیز مهم ترین نیاز مردم منطقه است و فضا و امکانات آن کمتر از استاندارد بوده که پیگیری این موضوع در دستور کار واقع شده است.

وزیر بهداشت و درمان، مازندران را جزو پیشگامان طرح ملی سنجش فشار خون در بین سه دانشگاه علوم پزشکی کشور معرفی کرد و گفت: ما از دو جهت بلندمدت و کوتاه مدت مباحث کنترل بیماران کلیوی را دنبال می کنیم.

وی در ادامه اضافه نمود: در جهت بلند مدت پایش بیماری زایی با استفاده از طرح ملی فشارخون که از عوامل اصلی بیماری های مزمن کلیوی است انجام گرفته که موجب کند شدن روند بیماری زایی در کشور خواهد شد.

نمکی در مورد روش کوتاه مدت نیز ادامه داد: افزایش فضای فیزیکی بخش های دیالیز و دیگری افزایش تعداد دستگاه ها و تجهیزات دیالیز به کنترل کوتاه مدت ختم می شود که هر دو روش مورد توجه وزارتخانه واقع شده است.

به گزارش خبرنگاران، امروز پنجشنبه سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان برای بررسی مسائل درمانی و بهداشتی به نوشهر و چالوس سفر کرد.

بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده بازدید از بیمارستان شهید بهشتی شهرستان نوشهر و بیمارستان طالقانی چالوس و همچنین شرکت در جلسه جمع بندی در سالن اجتماعات بیمارستان رازی چالوس در دستور کار واقع شده است.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1608

به "سفر نمکی به مازندران برای ارزیابی کمبودها و مسائل درمانی مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر نمکی به مازندران برای ارزیابی کمبودها و مسائل درمانی مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید