زیباترین اسب دنیا؛ این اسب از افسانه ها آمده است، عکس

به گزارش نوای پرنده پارسی، انسان رابطه بسیار خاصی با اسب دارد. برای قرن ها، آنها در مزارع ما زحمت کشیده اند و در جنگ ها مارا همراهی کردند، در طول سال ها، بسیاری از نژادهای مختلف پیشرفته اند، همه با ویژگی های مختلف اما در این میان تعدادی از آنها، توجه ها را به خود جلب میکنند.

زیباترین اسب دنیا؛ این اسب از افسانه ها آمده است، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، فریزین، نام اسبی است که لقب زیباترین اسب دنیا را گرفته است. این اسب نام خود را از محل پیدایش خود، فریسلاند در هلند گرفته است. این اسب ها معمولاً کاملاً سیاه هستند، اگرچه بعضی از آنها یک ستاره کوچک سفید روی پیشانی خود دارند.

ظاهر شدن هیولا در دوربین گوگل / عکس

جیلی با این شاسی بلند دو دیفرانسیل، به ایران برمی شود/عکس

رنگ سیاه این حیوان زیبا، به تنهایی او را به حیوانی چشمگیر تبدیل می نماید، اما یک فریزین چیزی بیشتر از رنگ زیبایش دارد. یال و دم آنها بلند و ضخیم است و اغلب ظاهری موج دار دارد. در قسمت پایین ساق پاها نیز موهای بلندی دارند که به عنوان پر شناخته می شوند.

آنها اسب های بزرگی هستند که به طور میانه قدی به مقدار بیش از 15 دست دارند. اما آنها فوق العاده زیرک و برازنده هستند. رنگ و ویژگی های این حیوان بود که باعث شد در قرون وسطی بسیار ارزشمند باشد. قدرت آنها باعث شد تا بتوانند یک شوالیه را با زره کامل حمل نمایند و در عین حال در میدان نبرد چابک بمانند.

این نژاد هنوز هم محبوب است، علیرغم خطر انقراض تاریخی، این نژاد همچنان در کشور خود برای سوارکاری تفریحی و مسابقه ای محبوب است. در طول سال ها، فریزین به عنوان یک اسب جنگی که شوالیه ها را به نبرد می برد، و بعلاوه به عنوان اسب کشاورزی و حتی در سیرک در قرن بیستم استفاده می شد. با این حال، امروزه آنها بیشتر برای اهداف تفریحی استفاده می شوند. در حالی که ظاهر چشمگیر و رفتار آرام آنها را به گزینه ای محبوب برای سینما و تلویزیون تبدیل نموده است.

همراه با افزایش استفاده از ماشین آلات به جای اسب در کشاورزی و صنعت، در اوایل دهه 1900، تنها سه اسب نر نژاد از نژاد فریزین به جای مانده بود اما این نژاد در طول قرن 20 و 21 بازیابی شد و امروزه فریزین ها حدود 7 درصد از اسب های هلند را تشکیل می دهند.

منبع: animalife

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 شهریور 1402 بروزرسانی: 9 شهریور 1402 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7845

به "زیباترین اسب دنیا؛ این اسب از افسانه ها آمده است، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین اسب دنیا؛ این اسب از افسانه ها آمده است، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید