روشی جدید برای تشخیص ویدئو های دیپ فیک

به گزارش نوای پرنده پارسی، یک تیم تحقیقاتی ابزاری را برای تشخیص فیلم های مبتنی بر دیپ فیک طراحی نموده اند که می تواند به راحتی این نوع فیلم ها را تشخیص دهد.

روشی جدید برای تشخیص ویدئو های دیپ فیک

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، محققان این ابزار را با استفاده از یک شبکه عصبی مبتنی بر هوش مصنوعی بر روی فیلم های باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا آزمایش کردند. شبکه عصبی بیش از 90 ٪ موفقیت در تشخیص این نوع فیلم ها داشت.

محققان دانشگاه استنفورد و دانشگاه برکلی این برنامه را طراحی نموده اند که با استفاده از هوش مصنوعی، فیلم های دیپ فیک را کشف می نماید. به طور معمول فیلم های مبتنی بر دیپ فیک را می توان با استفاده از فناوری های تغییر چهره یا همگام سازی لب تهیه کرد. گاهی این نوع فیلم ها تا حدی به واقعیت نزدیکند که تشخیص فیلم های جعلی از اصلی قابل تشخیص نیست. در بعضی موارد این نوع فیلم ها تا حدی شبیه به واقعیتند که تشخیصشان بسیار سخت می گردد.

همگام سازی لب ها در این تکنولوژی بسیار ظریف است و تشخیص آن سختتر است. این فناوری قسمت کوچکی از تصویر را دستکاری می نماید، و سپس حرکات لب را با دیپ فیک ترکیب می نماید که با روشی که دهان فرد در صورت گفتن کلمات خاصی تطابق دارد بسیار نزدیک است.

البته نباید فراموش کرد که هر اندازه تکنولوژی های تشخیص فناوری دیپ فیک گسترده می گردد، طراحی های مبتنی بر دیپ فیک نیز گسترده تر می شوند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: انتخاب
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5347

به "روشی جدید برای تشخیص ویدئو های دیپ فیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشی جدید برای تشخیص ویدئو های دیپ فیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید