رئیس سازمان میراث فرهنگی اطلاع داد: رشد 54 درصدی جذب گردشگر خارجی در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، چهره واقعی ایران باید برای گردشگران جهان معرفی گردد

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ورود بیش از 6 میلیون گردشگر خارجی در 9 ماهه سال جاری گفت: سال گذشته 5 میلیون و 100 هزار گردشگر خارجی وارد کشور شدند اما در 9 ماهه سال جاری بیش از 6 میلیون گردشگر به کشور سفر کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 54 درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی اطلاع داد: رشد 54 درصدی جذب گردشگر خارجی در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، چهره واقعی ایران باید برای گردشگران جهان معرفی گردد

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با اعلام این خبر در حاشیه سفر به استان البرز در جمع خبرنگاران گفت: یکی از موضوعاتی که برای جذب گردشگر باید به آن توجه بیشتری داشته باشیم، تبلیغات وسیع و معرفی مناسب داشته ها و جاذبه های گردشگری کشورمان است.

او اضافه کرد: متاسفانه با پروژه ایران هراسی در دنیا روبرو هستیم و شاهد تبلیغات منفی از سوی بعضی از دولت ها از جمله آمریکا علیه ایران هستیم در حالی که اعتقاد داریم باید چهره واقعی ایران برای گردشگران خارجی معرفی گردد.

او با اشاره به حضور دبیرکل سازمان دنیای گردشگری به ایران و حضور در اجلاس همدان 2018 گفت: حضور دبیرکل سازمان دنیای گردشگری در این اجلاس و نیز بازدید پادشاه اسپانیا از غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی فیتور از بین 886 غرفه، باعث شد تا ایران در صدر اخبار گردشگری دنیا قرار گیرد و در حال حاضر ایران به عنوان مقصد امن از سوی رسانه های مهم دنیا معرفی می گردد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه با اشاره به اینکه بخش گردشگری کشور سال جاری رونق یافته، گفت:2 هزار پروژه مرمتی در حوزه میراث فرهنگی در دست اجرا است.

او با بیان این که اکنون حدود یک میلیون سایت تاریخی در کشور داریم که این مجموعه ها به صورت دائمی احتیاج به نگهداشت و مرمت دارند. ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی مجری این پروژه ها نبوده بلکه راهنمایی کننده است.

مونسان با بیان اینکه تبلیغات منفی علیه ایران در دنیا انجام می گردد، گفت: استفاده درست از فضای مجازی می تواند به معرفی چهره واقعی و درست ایران اسلامی یاری کند که در حال حاضر پورتال جامع گردشگری کشور با زبان های مختلف این اقدام را انجام داده است.

او با اشاره به اینکه ما نباید متکی به نفت باشیم و بهتر است زمینه های جدیدی در راستای تقویت اقتصاد ایجاد کنیم، اضافه کرد: در شرایط فعلی کشور تقویت گردشگری راهکاری سریع و ارزان برای رونق اقتصادی در کشور است.

معاون رئیس جمهوری گفت: بیش از یکهزار و 980 پروژه گردشگری در کشور در حال اجرا است که بخش خصوصی 120 هزار میلیارد تومان در این زمینه سرمایه گذاری نموده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اضافه کرد: زمانی که این پروژه ها به پیشرفت فیزیکی 30 درصدی برسند از محل صندوق توسعه ملی تسهیلات ارزان قیمت با بهره 14 درصدی برای تکمیل آنها پرداخت می گردد.

او تاکید نمود: یکهزار میلیارد تومان توافق با صندوق توسعه ملی برای حمایت از پروژه های گردشگری کشور داریم که هنوز سقف آن پر نشده است.

مونسان گفت: از سوی دیگر منبع خوبی برای اشتغال روستایی داریم که در این بخش نیز حدود 18 هزار میلیارد تومان از منابع ملی توسط دولت دیده شده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت های خارج از دولت نیز بهره برداری کنیم، گفت: اهمیت این موضوع به این دلیل است که دولت نمی تواند تمام مطالبات در این حوزه را دنبال کند و محدودیت اقتصادی دارد .

او در ادامه اضافه کرد: در بخش آثار تاریخی کوشش براین است که مرمت آنها از محل بودجه دولتی انجام گردد ضمن آنکه این اماکن با ایجاد اشتغال برای مردم همراه گردد.

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 802

به "رئیس سازمان میراث فرهنگی اطلاع داد: رشد 54 درصدی جذب گردشگر خارجی در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، چهره واقعی ایران باید برای گردشگران جهان معرفی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان میراث فرهنگی اطلاع داد: رشد 54 درصدی جذب گردشگر خارجی در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، چهره واقعی ایران باید برای گردشگران جهان معرفی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید