دکتر مونسان دستور داد: همکاری برای بازسازی مقبره ابوریحان بیرونی در افغانستان

به گزارش نوای پرنده پارسی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به معاون میراث فرهنگی دستور داد هرچه سریع تر با کشور افغانستان هماهنگی های لازم را برای بازسازی مقبره ابوریحان بیرونی دانشمند و ریاضیدان ایرانی در شهر غزنی این کشور انجام دهد.

دکتر مونسان دستور داد: همکاری برای بازسازی مقبره ابوریحان بیرونی در افغانستان

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، دکتر علی اصغر مونسان گفت: با توجه به اینکه این مقبره ویران شده و در شرایط بدی قرار گرفته است با هماهنگی که معاونت میراث فرهنگی با کشور افغانستان انجام می دهد در بخش بازسازی آرامگاه این دانشمند عظیم ایرانی هر چه سریع تر اقدام خواهیم کرد. او اضافه نمود: کشور ما دانش خوبی در زمینه بازسازی و بازسازی بناها و اماکن تاریخی دارد و کارشناسان برجسته ای نیز در این حوزه فعالیت می نمایند. به این منظور در بازسازی اصولی مقبره ابوریحان بیرونی به کشور افغانستان یاری می کنیم تا شاهد مقبره ای در خور شأن این دانشمند برجسته ایرانی باشیم. ابوریحان محمد بن احمد بیرونی، دانشمند و ریاضی دان قرن چهارم و پنجم هجری ایرانی است که او را از عظیم ترین دانشمندان مسلمان و ایرانی تاریخ می دانند.

منبع: همگردی
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5931

به "دکتر مونسان دستور داد: همکاری برای بازسازی مقبره ابوریحان بیرونی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکتر مونسان دستور داد: همکاری برای بازسازی مقبره ابوریحان بیرونی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید