درگیری های سنگین میان نیروهای مورد حمایت امارات و عربستان در عدن

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران، بعضی منابع به شبکه الجزیره اعلام کردند که دامنه درگیری ها میان نیروهای مورد حمایت امارات و عربستان در عدن گسترش پیدا نموده است و شماری دیگر بر اثر این درگیری ها کشته و زخمی شده اند.

درگیری های سنگین میان نیروهای مورد حمایت امارات و عربستان در عدن

این منابع بیان کردند: پنج نفر از نیروهای مورد حمایت امارات و سه نفر از نیروهای مورد حمایت عربستان در این درگیری ها که از چهارشنبه گذشته آغاز شده و بامداد امروز تشدید شده است، کشته شده اند.

بر اساس این گزارش؛ درگیری ها در مناطق کریتر، خور مکسر، المنصوره، پادگان عشرین و جبل حدید جریان دارد. همچنین درگیری ها در اطراف کاخ ریاست جمهوری در معاشیق و اطراف فرودگاه عدن هم جریان دارد.

منابع مطلع به الجزیره اعلام نمودند که درگیری هایی نیز در نزدیکی پالایشگاه عدن اتفاق افتاده است.

به گزارش این منابع؛ این درگیری ها پروازها از فرودگاه عدن به فرودگاه سیئون در حضرموت را با دشواری روبرو نموده است.

این در حالی است که منابع محلی در عدن به خبرگزاری فرانسه اعلام نمودند که تردد در خیابانهای اصلی این شهر در نتیجه درگیری ها فلج شده است و بعضی مناطق مسکونی هم در این درگیری ها هدف قرار گرفته است.

از سوی دیگر منابع محلی به المیادین اعلام نموده اند: آنچه در حال حاضر در عدن به ویژه منطقه کریتر مشاهده می گردد جنگ های خیابانی است ، تانک ها و توپخانه وارد خیابان ها شده است ، از خمپاره استفاده می گردد ، شاهد کشته شدن مردم هستیم ، گلوله ها در مناطق مسکونی فرود می آیند. این شرایط در آستانه عید قربان که مردم باید خود را برای خرید عید آماده نمایند مایه تاسف است.

این منابع بیان کردند: در شهر خورمکسر هم درگیری هایی اتفاق افتاده است. پادگان های عدن در این درگیری ها مداخله نموده اند ، در پادگان بدر شاهد درگیری هستیم زیرا در این پادگان نیروهایی از دو طرف درگیر حضور دارند. شرایط در پادگانی دیگر هم به گونه ای است که برای جدا سازی نیروهای متخاصم از سیم خاردار استفاده شده است. در منطقه المعلا به عنوان نزدیک ترین منطقه به خورمکسر و کریتر گلوله هایی فرود آمده است اما هنوز اخباری از خسارات وارد آمده به این منطقه به ما نرسیده است. به طور کلی شرایط از کنترل خارج شده است.

این درحالی است که یک منبع مطلع در عدن به اسپوتنیک اعلام نمود: نیروهای مورد حمایت امارات به پالایشگاه عدن در البریقه در غرب عدن با هدف کنترل بر آن حمله ور شده اند که در نتیجه آن درگیری شدید میان این نیروها و افراد حامی این پالایشگاه رخ داد که شماری زیادی از طرفین کشته و زخمی شده اند. ادامه درگیری ها در نزدیکی پالایشگاه در آستانه رقم زدن یک فاجعه است زیرا مقادیر زیادی سوخت در آن وجود دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1863

به "درگیری های سنگین میان نیروهای مورد حمایت امارات و عربستان در عدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری های سنگین میان نیروهای مورد حمایت امارات و عربستان در عدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید