درمان تخصصی ارتودنسی نیازمند پوشش بیمه ای

به گزارش نوای پرنده پارسی، دبیر اجرایی هفدهمین گردهمایی علمی سالانه و چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن ارتودنتیست های ایران با اشاره به بهترین زمان درمان کوچکی فک پایین در دختران و پسران گفت: درمان تخصصی ارتودنسی همانند سایر موارد درمانی نیازمند پوشش بیمه ای است، ولی این موضوع در کشور مورد غفلت قرار گرفته است.

درمان تخصصی ارتودنسی نیازمند پوشش بیمه ای

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، فاضل فیروزی در آستانه برگزاری هفدهمین گردهمایی علمی سالانه و چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن ارتودنتیست های ایران اظهارداشت: بهترین سن برای ویزیت ارتودنسی 6 تا 7 سال و بهترین سن انجام درمان ارتودنسی در ناهنجاری فکی بزرگی فک پایین یا کوچکی فک بالا زیر 10 سال است.

وی اضافه نمود: بهترین زمان درمان کوچکی فک پایین در دختران 10 - 9سالگی و پسران 12- 11 سالگی است همچنین بهترین سن درمان ارتودنسی ثابت در اوایل سیستم دندانی دائمی و حدود 12 سالگی است، اگرچه درمان ارتودنسی ثابت برای حرکات دندانی محدودیت سنی ندارد.

عضو هیات مدیره انجمن ارتودنتیست های ایران ادامه داد: نوع درمان ارتودنسی در زنان و مردان با هم تفاوتی ندارد، اما درمان ارتودنسی فکی در کوچکی فک پایین در دختران باید زودتر شروع گردد.

دبیر اجرایی هفدهمین گردهمایی علمی سالانه و چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن ارتودنتیست های ایران اعلام کرد: درمان تخصصی ارتودنسی همانند سایر خدمات درمانی احتیاجمند پوشش بیمه ای است، اما متاسفانه هنوز در کشور ما این خدمات درمانی به صورت مناسبی تحت پوشش بیمه ها نیست.

این متخصص ارتودنسی گفت: اگرچه برخی بیمه های تکمیلی، بانک ها و برخی ارگان ها تا حدی قسمتی از هزینه درمان تخصصی ارتودنسی را تحت پوشش قرار می دهند، اما با توجه به احتیاج جامعه به خدمات پیشگیری و تخصصی درمان ارتودنسی، این میزان ناکافی است.

وی به برگزاری هفدهمین گردهمایی علمی سالانه و چهاردهمین کنگره بین المللی ارتودنتیست های ایران اشاره نمود و گفت: این کنگره 14 تا 17 آبان ماه امسال در پژوهشگاه صنعت نفت تهران با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته از داخل و خارج کشور برگزار می گردد. جدیدترین دستاورد های علمی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت همچنین تم کنگره، افق های جدید در ارتودنسی است.

فاضل فیروزی اعلام کرد: سخنرانانی از داخل و خارج از کشور در این کنگره حضور دارند و علاوه بر این که متخصصین ارتودنسی می توانند از مباحث مورد توجه در این کنگره بهره مند شوند، دندانپزشکان، سایر رشته های تخصصی دندانپزشکی و رزیدنت های تخصصی نیز از دیگر مخاطبان این کنگره خواهند بود.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2838

به "درمان تخصصی ارتودنسی نیازمند پوشش بیمه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان تخصصی ارتودنسی نیازمند پوشش بیمه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید