دادستانی قزوین با عوامل مخرب و آلاینده محیط زیست برخورد می نماید

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران، حسن پسندیده مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین روز شنبه با محمد قاسمی دادستان عمومی و انقلاب قزوین دیدار و مصاحبه کرد.

دادستانی قزوین با عوامل مخرب و آلاینده محیط زیست برخورد می نماید

محمد قاسمی در این دیدار با اشاره به اهمیت حفاظت از محیط زیست و بهره برداری صحیح از منابع طبیعی گفت: باید اقدامات لازم در راستای توسعه پایدار صورت گرفته و داشتن پیوست زیست محیطی در همه طرحها، شناسایی و کنترل و برخورد قانونی با عوامل و منابع آلاینده و مخرب و اثرگذار بر محیط زیست با جدیت پیگیری و تاکید گردد.

وی یادآورشد: مناطق تحت مدیریت محیط زیست، ارزشهای تنوع زیستی استان و گونه های منحصر به فرد گیاهی و جانوری به عنوان گنجینه طبیعی و مواهب الهی هستند که می بایست با اطلاع رسانی و آگاهی بخش عمومی برای حفاظت از این ذخایر ارزشمند بیش از گذشته برای تبیین مسئولیت آحاد جامعه در قبال حفاظت محیط زیست اقدام گردد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین توضیح داد: در حفاظت و حراست از محیط زیست و جلوگیری از تخریب و آلایندگی آن باید همه سازمانها و دستگاههای مسئول مشارکت نمایند و انتظار داریم موارد و ا 6 فرادی که مشمول قصور در انجام وظایف قانونی و یا اجرا نشدن مقررات و الزامات قانونی محیط زیست هستند به دستگاه قضا معذرفی شوند تا مورد آنالیز قرار گیرد.

در ادامه حسن پسندیده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گزارشی از اقدامات اجرایی و برنامه های عملیاتی حفاظت محیط زیست استان و مسائل زیست محیطی موجود در زمینه پسماندها و منابع آلاینده محیط زیست ارائه کرد.

وی از حمایت دستگاه قضایی در اجرای قوانین و مقررات محیط زیست و برخورد جدی با عوامل و متخلفینی که باعث تخریب و آلودگی محیط زیست شده اند، تقدیر کرد.

پسندیده با ابراز خرسندی از توجه ویژه دادستان عمومی و انقلاب قزوین، به موضوعات محیط زیست اظهارداشت: پیشنهاد می کنیم نشست مشترکی با حضور همکاران و قضات دستگاه اجرایی در استان قزوین به منظور آموزش ضابطین خاص حفاظت محیط زیست و تبادل نظر در خصوص آخرین مقررات و اصلاحات انجامی در ضوابط و مقررات قانونی حفاظت محیط زیست، برخورد با عامل آلاینده و مخرب محیط زیست برگزار گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 548

به "دادستانی قزوین با عوامل مخرب و آلاینده محیط زیست برخورد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادستانی قزوین با عوامل مخرب و آلاینده محیط زیست برخورد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید