خبرنگاران دادگاه قانون اساسی روسیه امکان ماندن پوتین در قدرت را پذیرفت

به گزارش نوای پرنده پارسی، مسکو- خبرنگاران - دادگاه قانون اساسی روسیه طرح پیشنهادی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور برای اصلاح قانون اساسی که به وی امکان برای ادامه ریاست جمهوری پس از سال 2024 را می دهد، تایید کرد.

خبرنگاران دادگاه قانون اساسی روسیه امکان ماندن پوتین در قدرت را پذیرفت

دادگاه قانون اساسی روسیه روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که طرح اصلاح قانون اساسی روسیه، ازنظر محتویات و مراحل تصویب با قانون اساسی مطابقت دارد و قاضی های دادگاه به این نتیجه رسیدند که طرح اصلاح قانون اساسی روسیه با فصل های اول، دوم و نهم این قانون مغایرت ندارد.

در بیانیه گفته شده است که نتیجه گیری قاضیان دادگاه قانون اساسی روسیه نهایی است و قابل شکایت نیست.

تصمیم دادگاه قانون اساسی روسیه پس از انتشار رسمی آن معتبر می گردد و نیازی به تایید سایر سازمان ها و نهادها یا مقامهای دولتی ندارد.

این تصمیم دادگاه قانون اساسی روسیه امروز به پوتین اعلام شد.

دادگاه قانون اساسی روسیه امروز در حالی این طرح پیشنهادی پوتین را تایید کرد که 357 دانشمند، نویسنده، خبرنگار، وکیل و منتقد تئاتر در نامه ای سرگشاده، مخالفت خود را با اصلاح قانون اساسی روسیه اعلام کردند.

رئیس جمهوری روسیه روز شنبه طرح اصلاح قانون اساسی روسیه را که در آن قید شده او بار دیگر می تواند در انتخابات ریاست جمهوری (سال 2024 میلادی) شرکت کند را با امضای خود تایید کرد.

پوتین پس از امضای مصوبه، طبق قانون آن را برای آنالیز و تایید به دادگاه قانون اساسی روسیه فرستاد تا در صورت تایید نهایی به همه پرسی گذاشته گردد.

لازم به ذکر است روز 22 ماه آوریل (سوم اردیبهشت ماه) همه پرسی عمومی برای تایید این طرح از سوی مردم روسیه برگزار گردد.

https://www.vesti.ru/doc.html?id=3248506

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4028

به "خبرنگاران دادگاه قانون اساسی روسیه امکان ماندن پوتین در قدرت را پذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دادگاه قانون اساسی روسیه امکان ماندن پوتین در قدرت را پذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید