جزیره پیانو در چین؛ جایی که ماشین در آن نیست!

به گزارش نوای پرنده پارسی، این جزیره کوچک که فقط 4000 ساکن دارد کاملا خالی از وجود هر ماشین یا دوچرخه ای است ، مگر در زمانهایی که گردشگر های بیشتری به این منطقه می آیند. در آن موقع دوچرخه و در بعضی مواقع ماشین در اختیارشان قرار داده می گردد.

جزیره پیانو در چین؛ جایی که ماشین در آن نیست!

معماری ساختمان ها و عمارت های این جزیره معماری اروپایی قرن نوزدهم است ، علاوه بر اینها سواحل شن های سفید ، پیاده روی در کنار ساحل و همچنین موسیقی کلاسیک از جمله مواردیست که باعث شهرت این جزیره شده اند.

علاوه بر موسیقی کلاسیک که شهرت و هوادار زیادی در این جزیره دارد ، بزرگترین موزه پیانوی دنیا نیز در این جزیره واقع شده است ، به همین دلیل این جزیره را جزیره پیانو نامیده اند. خانه های مستعمری ، درختان زیبای بانیان و خیابان های سنگ فرش ، همه از جمله مواردی هستند که به خوبی بازدیدکنندگان را با گذشته چین و این جزیره آشنا می نماید.

شاید این جزیره کوچک باشد ، اما خانه بسیاری از موزیسین های مشهور و خوشنام چین بوده است. جالب است که بدانید بیشتر ساکنین این جزیره در خانه هایشان پیانو دارند به طوری که گفته می گردد این میزان بیشتر از تمام شهرهای دیگر چین است.

آلات موسیقی کلاسیک غربی از جمله پیانو ، تا سرانجام سالهای 1800 ، به ندرت در چین وجود داشت. اما کولانگشو ، به دلیل اینکه خانه بسیاری از دیپلمات ها و مقام های رسمی بوده است تبدیل به جایی شد که بیشتر غربی ها در آن زندگی و کار می کردند ، به همین دلیل فرهنگ آنها از اروپا به این منطقه آورده شد و همراه آن بیشتر وسایلی که آنها در غرب مورد استفاده قرار می دادند در این جزیره مورد استفاده نهاده شد و تبدیل به یک عرف شد.

در نهایت ، کولانگشو اولین جا در چین بود که در آن موسیقی کلاسیک غربی نواخته می گردد. همانطور که گفته شد ، امروزه بزرگترین موزه پیانوی دنیا در این جزیره واقع شده است ، موزه Gulangyu Piano Museum ، که در آن بیش از 100 پیانو - از جمله پیانویی با کیبورد های طلا و یک پیانوی دست ساز عتیقه - برای بازدید نهاده شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6451

به "جزیره پیانو در چین؛ جایی که ماشین در آن نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره پیانو در چین؛ جایی که ماشین در آن نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید