جزئیات طرح ترافیک نو

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران، محدودیت تردد شبانه در تهران و سایر شهرها، از پاییز سال گذشته اعمال شد و هنوز منع تردد شبانه در بیشتر شهرهای کشور در حال اجراست.

جزئیات طرح ترافیک نو

حدود یک سال از اجرای این طرح می گذرد و اخباری مبنی بر لغو محدودیت تردد شبانه در تهران با توجه به واکسیناسیون تعداد زیادی از شهروندان به گوش می رسد.

تصمیمی برای حذف محدودیت شبانه نداریم

برداشتن محدودیت های کرونایی بستگی به شرایط شیوع کرونا دارد. محسن منصوری استاندار تهران درباره شایعه لغو محدودیت ترددشبانه افزود: برداشتن محدودیت ها بستگی به شرایط شیوع کرونا دارد.

وی ادامه داد: درباره محدودیت تردد شبانه، چندی پیش در ستاد ملی مقابله با کرونا مطالب و نظراتی مطرح شد که این هفته در مورد آن تصمیم گیری می شود.

منصوری گفت: فعلا تصمیمی برای حذف محدودیت شبانه نداریم اما موضوع در دست بررسی است.

محدودیت شبانه برخی از ترددها را به طول روز منتقل کرده است

برخی از مدیران شهری معتقدند که ممنوعیت تردد شبانه تاثیر چندانی نداشته است.مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این باره که آیا شهرداری تهران خواهان حذف ممنوعیت تردد شبانه در تهران است؟ گفت: ما در معاونت فکر می کنیم، ممنوعیت شبانه اثر چندانی نداشته، اما باید در این زمینه بحث شود.

وی با بیان اینکه در اجرای محدودیت طرح ترافیک، ایجاد محدودیت ازساعت 8:30 تا 16 تأثیری روی پیک ترافیک ندارد، افزود: چراکه پیک صبحگاهی از6:30 تا8:30 و عصرگاهی بعد از 16:30 است و محدودیت شبانه نیز برخی از ترددها را به طول روز منتقل کرده و باعث این شرایط شده است.

ساعات صبحگاهی طرح ترافیک از ساعت 8:30 به 7:30 صبح تغییر می کند

معاون حمل نقل ترافیک شهرداری تهران از تغییر ساعت طرح ترافیک هم خبر داد وگفت:در گام اول از تاریخ 10 آبان ماه ساعات صبحگاهی طرح ترافیک از ساعت 8:30 به 7:30 صبح و ساعت عصر گاهی از 16 به 17 تغییر خواهد کرد و در گام بعدی از روز بازگشایی مراکز آموزشی بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا بلافاصله در همان روز محدودیت از 7:30 به ساعت 6:30 صبح و از 17 به 18 تغییر خواهد کرد.

پیشنهاد لغو منع تردد شبانه به ستاد ملی مقابله با کرونا داده شده است. زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه پیشنهاد لغو منع تردد شبانه به ستاد ملی مقابله با کرونا داده شده گفت: مطالعات نشان می دهد اجرا یا لغو طرح ترافیک تاثیری بر شیوع کرونا نداشته است.

بر اساس این گزارش، ممنوعیت تردد شبانه همچنان برقرار است و البته برخی از مسوولان نظرات متعددی در این باره دارند. اما قرار است از دو روز آینده ساعت طرح ترافیک در تهران افزایش یابد.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 آذر 1400 بروزرسانی: 8 آذر 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7432

به "جزئیات طرح ترافیک نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح ترافیک نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید